Mapy myśli

Mapy myśli bazują na idei myślenia promienistego, która zakłada, że informacje zakodowane w naszej pamięci mogę łączyć się ze sobą tworząc ciągi skojarzeń. Musimy jednak położyć w naszej nauce nacisk na obrazy, które pomogą nam stworzyć spusty pamięci!

Jeśli tworzone przez nas notatki pomagają nam odzwierciedlić na papierze nasz sposób myślenia, to znacząco pomaga to w kodowaniu oraz, przede wszystkim, w odtwarzaniu informacji.

Co zyskujemy dzięki mapom myśli? Czas! Bardzo dużo czasu, który możemy wykorzystać na powtarzanie wiedzy!

System skojarzeniowo-wyobrażeniowy

Obraz + Akcja Pamięć

W naszym albumie łączymy dodatkowo mapy myśli z mnemotechniką skojarzeniowo-wyobrażeniową, która dzięki wykorzystaniu wizualizacji tworzy bardzo trwałe obrazy w naszej głowie.

Obraz połączony z dynamiczną akcją pozwala nam stworzyć tak zwany spust pamięci.

Obraz to grafika w albumie, a akcja dzieje się w nagraniu audio, w którym lektor prowadzi nas przez wyobrażenie. Na kursie znajdziesz ponad 300 nagrań! Każdy przedmiot posiada swój charakterystyczny temat, a bohaterzy cierpią na konkretne jednostki chorobowe.

Jest to niezwykle skuteczna metoda zapamiętywania! Przekonaj się na własne uszy!

*System skojarzeniowo-wyobrażeniowy jest aktualnie dostępny tylko dla kursu do LEK-u.

Budowa albumu map myśli

150 map myśli

Ponad 400 unikalnych grafik

Chcesz dobrze zdać egzamin?

Nasze kursy do LEK-u i LDEK-u to sprawdzony sposób na lepszy wynik!📈

Starannie wyselekcjonowane materiały, gotowy plan pracy, systematyzacja wiedzy – z nami możesz skupić się na tym, co najważniejsze – swojej nauce! 🎓

ZAPISZ SIĘ