lek. Dariusz Ireneusz Chrapek

Współzałożyciel firmy Bethink, której celem jest pomoc w uwalnianiu się od sztywnych koncepcji narzuconych w trakcie tradycyjnego biegu edukacji. Współtwórca projektu edukacyjnego dla medyków – „Więcej niż LEK”, przygotowującego do Lekarskiego Egzaminu Końcowego oraz Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Twórca materiałów edukacyjnych i innowacyjnych metodologii nauczania w medycynie. Trener metod efektywnej nauki i wykorzystania map myśli.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku lekarskim. Ukończył także studia pedagogiczne w Collegium da Vinci w Poznaniu.

Hobbystycznie żywo zainteresowany psychologią poznawczą, naukami kognitywistycznymi, grami planszowymi oraz filozofią wschodu. Autor blogu z pogranicza edukacji, komunikacji i medycyny.

Adam Karmiński

W młodości zbierał doświadczenia jako właściciel agencji marketingowej, copywriter, muzyk, programista, projektant UX, menadżer projektów. Długo szukał wyzwania wartego pełnego poświęcenia. Znalazł je tam, gdzie łączą się edukacja i technologia.

Wszystkie zebrane umiejętności wykorzystuje na co dzień, pełniąc rolę dyrektora operacyjnego w Bethink i „Więcej niż LEK”. Prowadzi zespoły rozwijające oprogramowanie, które napędza portal „Więcej niż LEK”, zespół pomocy technicznej oraz zespół administracyjny.

Lubuje się w używaniu narzędzi lingwistycznych w celach czasem sobie tylko znanych, nierzadko humorystycznych.

lek. Mikołaj Kolasiński

Dyrektor zarządzający Więcej niż LEK. Pasjonat i praktyk edukacji medycznej, zarówno tej skierowanej do studentów, lekarzy jak i tej dedykowanej pacjentom. Porzucił specjalizację z chirurgii plastycznej by wspólnie z zespołem WNL i Bethink realizować misję zmiany realiów nauczania w medycynie i zdrowiu.

Współtworzy kanał YouTube Najprościej Mówiąc, na którym w prostych słowach wraz z przyjacielem lekarzem opowiada o ważnych zdrowotnych tematach. Poza kadrem i komputerem - kawowy świr z zamiłowaniem do jasno palonych ziaren z Etiopii i Kenii, które popija grając w szachy przez telefon.

lek. Wojciech Zaremba

Redaktor naczelny Więcej niż LEK. Amator fotografii, amator lotnictwa, profesjonalny wuzetkowicz, w tworzenie wysokiej jakości materiałów dydaktycznych dla studentów medycyny i młodych lekarzy zaangażowany od 2012 r.

Jeśli ma wybierać między byciem nerdem a byciem lekarzem, woli nie wybierać wcale. No… ewentualnie wybrać i to, i to.
Nie śpi, bo czuwa nad rozwojem kursu, a w wolnych chwilach odpowiada na pytania kursantów. W jeszcze wolniejszych chwilach namiętnie uprawia spacery po Krakowie. Na platformie WNL można go spotkać o każdej porze, a jeśli akurat go nie ma, to pewnie wspina się na któryś z kopców albo rozkoszuje się klimatem Kazimierza w jakiejś przytulnej kawiarni.

lek. Katarzyna Zaremba

Kasia dołączyła do naszego zespołu redakcyjnego w zamiejscowym oddziale krakowskim przy okazji 4. edycji kursu.
Kasia skończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.

Mówi, że najważniejszy jest dla niej kontakt z pacjentami. Wierzy, że czasami zwykły uśmiech potrafi sprawić, że dzień stanie się lepszy. W Bethink tworzy nowe materiały dydaktyczne i jest jednym z moderatorów na Kursie do LEK.

Kasia jest prawdziwym molem książkowym, uwielbia także oglądać filmy i seriale. Zapalony kibic siatkówki i tenisa - zwłaszcza jeżeli rakietę dzierży Roger Federer.

lek. Radek Żubka

Główkując nad rozwiązaniem problemu, zapomina o planach czy obowiązkach. Typ człowieka, który jak się za coś zabierze, to nie potrafi odpuścić (no chyba, że chodzi o sprzątanie w kuchni – przyp. kob.). Wierząc, że droga do poprawy torowana jest edukacją, wstąpił w szeregi zespołu Bethink i Więcej Niż Lek. Przygodę tę zaczął absorbującą funkcją moderatora, szukając prostych i zrozumiałych odpowiedzi na nierzadko wyszukane pytania kursantów.

Muzyka jest jedną z ważniejszych rzeczy. Poruszając się w świecie melodii i rytmu, spełnia się, pracując nad nowym projektem dźwiękowym i chciałby, aby był dobry niczym słuchowisko - Saga o wiedźminie.

Hobbystycznie zajmuje się denerwowaniem ludzi - zazwyczaj nieświadomym tupaniem i stukaniem w otaczające przedmioty. W tak zwanym “międzyczasie” paraduje w piżamie, trenując brazylijską sztukę walki oraz obmyśla chytry plan na połączenie zawodu lekarza ze zwiedzaniem świata i lotem w kosmos.

lek. Bogna Brzezińska

Zajmuje się tworzeniem prezentacji. Propozycję pracy w Bethink początkowo traktowała jako możliwość zarobienia na wyjazd do Chin. Na tyle jej się spodobało, że na stałe dołączyła do zespołu redakcyjnego.

W dzieciństwie baletnica, dziś początkujący lekarz. Po drodze kontroler jakości Audi. Problem stygmatyzacji pacjentów z chorobami skóry zainteresował ją dermatologią, a pasja do kobiecego piękna zaprowadziła do szkoły medycyny estetycznej. Udzielając korepetycji podczas studiów, zrozumiała, że dzielenie się wiedzą daje jeszcze więcej frajdy niż jej zdobywanie. Wtedy podjęła decyzję, żeby zająć się również edukacją.

Jej śmiech słychać, zanim pojawi się w polu widzenia. W wolnym czasie zawija się w koc, ogląda smutne filmy lub spotyka swoich ulubionych ludzi. Nierzadko wszystko jednocześnie. Miłośniczka niskobudżetowych podróży. Od wizyty w Japonii marzy, aby na rok zamieszkać w Tokio. Kocha wszystko, co dziwne i nietypowe. Poza tym, stare kamienice i brytyjski humor. Nie lubi niskiej temperatury, wymuszonej sympatyczności i kopytek z cukrem.

lek. Cezary Duda

Poznański lekarz stażysta i szczęśliwy goldeniarz, który dalej poszukuje swojej drogi. Przez długi czas planował rzemieślniczą pracę ortopedy, jednak od niedawna oczarowany królową nauk – interną – postanowił odłożyć młotek i ponownie ująć w dłonie stetoskop.
Swój grafik wypełnia do granic możliwości, a gdy zdarzy się chwila wolnego, zaczyna zastanawiać się, czego zapomniał zrobić.
Gdy wraca ze szpitala, zagląda do szafki na buty, zdominowanej przez obuwie z karbonową płytką i nowoczesną pianką – popołudnia spędza, przemierzając ścieżki Cytadeli i myśląc, w którym mieście przekroczy metę kolejnego maratonu.

lek. Dominika Spyra-Skrabaczewska

Dominikę możecie znać z Kursu do LEK, gdzie jako moderator odpowiada na Wasze pytania. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie stażystka. Poza murami szpitala możecie ją spotkać na zajęciach Zumby, które prowadzi. Z resztą Dominika tańczy od dziecka i jak mówi taka forma treningu pozwala jej się spełniać i dawać innym pozytywną energię każdego dnia.

Wielka miłośniczka zwierząt, nawet myślała o zostaniu weterynarzem, jednak wybrała lekarski. Sama ma trzy psiaki, w tym dwa rasy Jack Russell Terrier, chociaż mówi, że bardziej pasowałaby do nich nazwa Jack Russell Terror. >.<

Uwielbia motoryzację i śledzi wszystkie nowinki techniczne branży samochodowej, pała także miłością do bardziej zabytkowych modeli. Obecnie zbiera pieniądze na jeden z takich zabytków bo jak mówi: takie auta mają duszę.

Twierdzi, że jest uzależniona od kolekcjonowania butów sportowych. Ma ich ok. 60 par i absolutnie każda para jest dla niej wyjątkowa. Gdyby z medycyną jej nie wyszło to o butach wie wiele i pewnie otwarłaby jakiś własny biznes - mini shoeshop. To by było coś!

Dominika idzie przez życie z uśmiechem na twarzy. Wszędzie jej pełno i nie może usiedzieć na miejscu dłużej niż 5 minut. Mówi, że charakterem przypomina właśnie swoje psy, goniące za tenisowymi piłeczkami - bo najważniejsze w życiu jest to, żeby się nie nudzić!

lek. Agnieszka Stanisz

Łodzianka z przypadku, przyszły specjalista chorób wewnętrznych z wyboru. Najpierw chciała mieć stadninę koni. Potem być projektantem ogrodów. Chemikiem. Aż w końcu została lekarzem.

Swoją przygodę z edukacją rozpoczęła organizując warsztaty z pierwszej pomocy dla kolegów z liceum, prowadząc pokazy chemiczne. Potem przyszedł czas na studentów medycyny i liczne kursy przygotowywane i prowadzone w ramach działalności w IFMSA-Poland.

Pracę w zespole Więcej Niż Lek zaczęła jako moderator – szukając odpowiedzi na pytania uczestników niczym porucznik Columbo; jak się okazuje pytań „dlaczego?`` jest w medycynie niemało.

Miłośniczka kawy, kryminałów, górskich wędrówek, kotów (a szczególnie jednego perskiego) i ciężkiej, gitarowej muzyki.

Gdy nie pracuje – czyta książki, gra w planszówki z przyjaciółmi, spaceruje, robi zdjęcia, pielęgnuje swój balkonowy ogródek albo eksperymentuje w kuchni piekąc ciasta z warzyw.

Lubi odkrywać nowe miejsca – każda podróż to początek kolejnej przygody i niezapomnianych przeżyć!

lek. Paulina Mąkowska

Jestem świeżo upieczoną lekarką, absolwentką Collegium Medicum w Bydgoszczy.
W trakcie studiów bardzo polubiłam się z neonatologią, pediatrią, chorobami zakaźnymi oraz anestezjologią i intensywną terapią.

Mam mnóstwo pomysłów na siebie, lubię wybierać trudniejszą i bardziej wymagającą drogę.
Zawsze mam dużo do powiedzenia. Lubię wyrabiać sobie opinie o różnych rzeczach a jeszcze bardziej się nimi dzielić. Można o mnie powiedzieć, że jestem szczera do bólu.
Jestem control freakiem z wyboru. Uwielbiam porządkowanie, tabele, foldery i każdego rodzaju organizery.
W wolnym czasie oglądam seriale i filmy, często są te same, oglądane w kółko produkcje. Uwielbiam kupować książki i staram się nie czytać opisów od wydawcy, by się nie nastawiać w żaden sposób. Tak, oceniam książki po okładce i tytule. Marzy mi się ogromna biblioteczka, a póki co w moim skromnym księgozbiorze dominują kryminały i reportaże. Kocham wszystko, co włoskie i planem na życie jest odwiedzenie każdego rejonu Włoch przynajmniej raz.
Jestem najszczęśliwszą podwładną mojego kota i prowadzę newslettera z jego kanapowego życia.

lek. Klaudia Grudzień – Miernik

Klaudia na platformie zajmuje się moderacją kursów - to ona odpowiada na wasze pytania. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, aktualnie odbywa staż podyplomowy w Kielcach. Jest pozytywnie nastawioną osobą, walczącą nawet z największymi trudnościami by zrealizować wyznaczone sobie cele. Między zajęciami na studiach nie umiała usiedzieć bezczynnie w mieszkaniu, więc łapała się dodatkowych aktywności, takich jak wolontariat.

Największą radość daje jej możliwość pomagania innym ludziom, zwłaszcza tym malutkim. Uśmiech na ich twarzach działa dla niej niczym bezprzewodowy zasilacz ładujący jej baterię na kolejne dni. Nie spoczywa na laurach po osiągnięciu sukcesu, jest to wręcz dla niej motywacją by w przyszłości działać jeszcze skuteczniej. Stara się codziennie udoskonalać swoje umiejętności, aby jej przyszli pacjenci wychodzili z gabinetu z ogromnymi uśmiechami.
W wolne weekendy uwielbia umawiać się z przyjaciółmi na planszówki. Wypady rowerowe, jogging czy fitness to jej sposób na aktywny wypoczynek. Gdy ma już jednak bardzo ochotę na przystopowanie, wychodzi na spacer z aparatem w dłoni i próbuje spojrzeć na świat przez wizjer zatrzymując najciekawsze obrazy na później.

lek. Aneta Choręziak-Michalak

Aneta jest lekarzem stażystą, ukończyła kierunek lekarski na UMP otrzymując dyplom z oceną bardzo dobrą. Za osiągnięcia w działalności naukowej i społecznej została wyróżniona Medalem Rektora, a także Stypendium Naukowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W czasie studiów działalność naukową łączyła z wystąpieniami na konferencjach o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Jest również autorką i współautorką kilku publikacji naukowych. Do osiągnięć dających jej największą satysfakcję należy… półmaraton! Pierwszy w życiu, który przebiegła niespełna 2 tygodnie po wrześniowym LEK-u.

Aneta jest absolutną entuzjastką sportu, podróży i… nauki! Lubi się uczyć - zgłębiać wiedzę, poszerzać horyzonty. Poza tym, jest perfekcjonistką - jeśli czegoś się podejmuje, to działa na 200% swoich możliwości. Nie boi się wyzwań i konsekwentnie realizuje wyznaczone cele.

Zazwyczaj ma milion pomysłów na minutę i przynajmniej o połowie z nich może w ciągu tej minuty opowiedzieć. Chciałaby, żeby doba trwała trochę dłużej, mogłaby wtedy jeszcze więcej pomysłów zrealizować - dopóki to jest niemożliwe, wypełnia każdą jej sekundę, nie znosi bezczynności!

lek. Michał Janas

Lekarz stażysta z Poznania, który swoją przyszłość zdecydowanie widzi na sali operacyjnej, ale jeszcze nie potrafi zdecydować, co pociąga go bardziej – anestezjologia, czy chirurgia. W zespole Więcej niż LEK pełni funkcję redaktora kursu z anatomii.
Jego sportową pasją jest bieganie. Marzy o nowych życiówkach, a po debiucie w maratonie nieśmiało zaczyna rozglądać się za biegami górskimi. Zimą chętnie spędza czas na narciarskich stokach. Jego sekretny talent objawia się podczas grania w planszówki. Twierdzi, że z każdym potrafi wygrać, podobno nawet nie oszukując.

lek. Maciej Smoła

Jednoosobowa filia Bethinka wysunięta najbardziej na wschód. Rodzinnie z Zamościa, obecnie mieszka i pracuje w Lublinie. Kiedyś żył też w Krakowie, za którego obwarzankami nadal tęskni po nocach.

Użytkownicy portalu mogą znać go przede wszystkim z Kursu do LEK, gdzie odpowiada na ich pytania jako moderator i podrzuca pomysły na łatwiejsze zapamiętywanie materiału. Zyskał też tytuł koordynatora bazy dydaktycznej - niedyplomowanego miłośnika Dysku Google.

Zafascynowany medycyną w ogóle, a interną i kardiologią w szczególe. Zobaczył kiedyś pierwsze EKG i tak już się zauroczył. W pracy lubi nieść pomoc i rozmawiać z pacjentami, darząc ich empatią i zrozumieniem. Stara się pamiętać o młodszych adeptach sztuki lekarskiej, ucząc i pomagając jak tylko może.

Niepoprawny optymista: zawsze znajdzie dobrą stronę życia. Świat zachwyca go codziennie coraz bardziej i cieszy najmniejszymi głupotami. Uwielbia się śmiać i dzielić się pozytywną energią z ludźmi. Ceni w nich otwartość i szczerość. Wierzy, że każdy człowiek skrywa w sobie coś wartościowego i ciekawego.

W wolnym czasie czyta, najchętniej: coś o psychologii, technologii lub sci-fi. Wieczorami grywa w planszówki, zajadając się Jeżykami i popijając wino z przyjaciółmi. Uwielbia taniec, jazdę na nartach i kontuzje na rolkach.

lek. Katarzyna Karoń

Kasia ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarskim i rozpoczęła staż. Następny krok, który planuje to specjalizacja z interny, a później z endokrynologii. W Więcej niż LEK zajmuje się tworzeniem materiałów do kursów.

W wolnych chwilach zajmuje się głównie muzyką: gra na basie, gitarze i pisze piosenki. Od zawsze śpiewa w chórach, czasem również w zespołach kameralnych. Uwielbia język francuski począwszy od nauki, a na słuchaniu i mówieniu kończąc. Kiedy nie zgłębia zawiłości francuszczyzny, Kasia trenuje pilates.

3796B6EC 39FB 40C8 A1BF 825DCF27A499 (1)

Julia Piskor

Studentka kierunku lekarskiego na jedynym w swoim rodzaju kampusie - polskim Cambridge (WNM w Zabrzu ŚUMu). Członkini nieformalnego ugrupowania notatkowego „Żurawie”. Starościna roku, członkini samorządu i organizatorka najfajniejszych imprez (a przynajmniej tak słyszała). Na medycynę poszła, bo chciałaby się dowiedzieć, o co tak właściwie chodzi ludziom.
W wolnym czasie kocha gotować i piec (najbardziej o 3 w nocy podczas sesji). Celem na najbliższe lata jest uczestniczenie w koncertach wszystkich członków nieistniejącego już One Direction - sama nie wie co się później stanie z jej życiem. Jako swoje największe osiągnięcie określa przemycenie 3 bagaży w Ryanairze z wykupionym samym podręcznym.

lek. Danuta Maciejewska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Przyszła pani ginekolog, a obecnie lekarz stażysta. Zwolenniczka nieustannego zgłębiania wiedzy i holistycznego podejścia do pacjenta. W Więcej niż LEK jako moderator odpowiada na pytania kursantów.
Prywatnie stuprocentowa kociara i miłośniczka domowej dżungli. Rozwój osobisty i zdrowy styl życia towarzyszą jej każdego dnia. Poranki rozpoczyna od kubka aromatycznej kawy oraz krótkiej praktyki jogi. Nie znosi bezczynności i niewłaściwego wykorzystywania czasu. W wolnych chwilach gra na pianinie, ogląda dobre filmy oraz eksperymentuje w kuchni.

lek. Natalia Rutecka

Lekarka stażystka pięknego miasta Wrocław, gdzie kontynuuje swoją medyczną przygodę po 6 latach studiów na Warmii i Mazurach.
Najbliższa jej sercu jest aktualnie psychiatria (zarówno dorosłych, jak i dzieci), ale jako swojej życiowej ścieżki nie wyklucza również węższych gałęzi pediatrii.
W Więcej niż Lek współtworzy zespół redaktorów.

Jako humanistyczna dusza uwielbia dobrą książkę i ambitny (lub mniej) film, interesuje się psychologią i szeroko pojętym funkcjonowaniem ludzkiego umysłu.
Mazury wpoiły jej miłość do żeglarstwa, kajakarstwa i długich wieczorów nad jeziorem z przyjaciółmi. Kocha zwierzaki, póki co cudze, ale odlicza dni do adopcji własnego czworonożnego przyjaciela. Poszukiwaczka najlepszego ramenu w każdym mieście Polski. Wolny czas lubi spędzać na koncertach, zajęciach tanecznych, ale równie mocno docenia chwile koczowania pod kocem z kubkiem kawy przy „The Office”.

lek. Karolina Adamczyk

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie lekarz stażysta. W przyszłości planuje rozpoczęcie specjalizacji z medycyny rodzinnej. Jej pasją jest Polski Język Migowy. Czas wolny spędza aktywnie na górskich wędrówkach. Relaksuje się czytając książkę lub ćwicząc jogę. Nie wyobraża sobie dnia bez wypicia kubka czarnej kawy.

lek. Karolina Majewska

Lekarka stażystka, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Interesuje się medycyną ratunkową, a jeszcze bardziej chirurgią, z którą wiąże swoją przyszłość. Nie boi się wyzwań, nie lubi bezczynności i bylejakości - stara się wykorzystywać maksymalnie każdą chwilę i dawać z siebie zawsze 100%. Czas wolny najchętniej spędza w górach - na nartach, wycieczkach pieszych i rowerowych. Poza tym kocha taniec, pyszne jedzenie i dobrą kawę. Uwielbia pieski.

lek. Maciej Samczuk

Nazywam się Maciek, jestem lekarzem stażystą z Lublina.

Spełniając swoje marzenie przyszłość zawodową wiążę z anestezjologią i intensywną terapią, stanami nagłymi, medycyną ratunkową. Poza szpitalem pracuję jako asystent w Zakładzie Anatomii Prawidłowej UM w Lublinie. W zespole WNL jestem redaktorem kursu z anatomii. Anatomia i dydaktyka to moje dwie pasje które zbierają się w jednym miejscu - w pracy ze studentami pierwszych lat, którą podtrzymuję już od 2 roku studiów. Mój szczególny zakres zainteresowań to anatomia czynnościowa centralnego i obwodowego układu nerwowego oraz anatomia głowy i szyi. Poza medycyną jestem strażakiem ochotnikiem, instruktorem harcerskim. Czasem zdarza mi się być DJ’em czy też trząchać koktajle na imprezkach.

lek. Alex Fitas

Lekarz stażysta z Warszawy, który w przyszłości widzi się w tak zwanym zaszmaciu jako anestezjolog. Zawodowo zainteresowany intensywną terapią oraz medycyną ratunkową. Po robocie najczęściej spotkacie go na zawodach dogtrekkingowych lub podczas treningów canicrossowych z psem Ecmo.

tablo wnl

Przemysław Czuk

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Lekarz dentysta stażysta, technik masażysta, ratownik wodny i triathlonista. Emerytowany instruktor pływania. El hombre de hierro z bogatą wyobraźnią.

Entuzjasta budżetowych podróży, żeglarstwa, tenisa ziemnego oraz sportów długodystansowych.
W Bethink zajmuje tworzeniem materiałów dydaktycznych oraz odpowiadaniem na Wasze pytania. Tym, co w medycynie interesuje go najbardziej, są zagadnienia z zakresu chirurgii, endodoncji i medycyny ratunkowej.
By utrzymać optymalny poziom motywacji, dzieli pracę tak, aby droga nie była ciągłym podjazdem, ale wystopniowaną trasą z side questami oraz czasem na smaczną kawusię. Realizowanie celów, szczególnie kiedy prowadzą one do übercelu, daje mu największą satysfakcję.
Lubi kopytka z cukrem i Dawida Podsiadło.

IMG 6341

Adrianna Lewandowska

Jestem studentką 6. roku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Moje serce i umysł należą głównie do ginekologii, choć póki co otwarta jestem jeszcze na inne specjalizacje. Jako przyszła lekarka, dążę do nieustannego rozwoju i zdobywania wiedzy, aby móc udzielać najwyższej jakości opiekę medyczną moim przyszłym pacjentkom i pacjentom. Po godzinach jestem psią mamą wyżła weimarskiego, z którym dzielę radości i przygody każdego dnia. W wolnym czasie uwielbiam eksperymentować w kuchni i tworzyć smakowe dzieła sztuki, a także śledzić wszelkie wydarzenia sportowe. Prowadzę również medyczny profil na Instagramie, gdzie dzielę się swoją codziennością związaną z medycyną.

IMG 0881

Hubert Ziembicki

Student VI roku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zafascynowany rozwiązywaniem ciężkich przypadków, trudnymi problemami diagnostycznymi i adrenaliną stanów nagłych. W przyszłości planuje zostać specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii.
Zawodowo w Bethink redaktor i moderator, prywatnie fotograf i wspinacz-taternik. W wolnym czasie kolekcjonuje kolejne szczyty Tatr i uwiecznia je na analogowej kliszy, przy akompaniamencie muzyki z lat 80., Myslovitz i Daft Punk. Fan aromatycznego espresso, pitego w przerwach od zdzierania sobie rąk na ściance wspinaczkowej i amator filozoficznych dyskusji w zaciszach poznańskich kawiarni.

387645825 577828667758459 7228881079713638926 n

Karolina Winiarek

Studentka VI roku kierunku lekarskiego na CM UMK w Bydgoszczy. Poza murami uczelni spełnia się jako kocia mama dwóch puszystych kotów syberyjskich i jak prawdziwy student ogląda Grey’s Anatomy.

W wolnym czasie kocha testować nowe hobby, które akurat znajdzie się na jej celowniku. Nigdy nie możecie być pewni, co będzie następne- nauka języka, wycieczka w Bieszczady, czy może postanowi otworzyć swoje studio tatuażu?

Jej tajną mocą jest wyciąganie ciekawostek z kieszeni, o każdej porze dnia i nocy, czym chętnie raczy swoich przyjaciół.

IMG 9382

Krystian Czernikiewicz

Obecnie student piątego roku kierunku lekarskiego na poznańskim Uniwersytecie Medycznym, który żywo zainteresowany jest chirurgią, a przy pewnej dozie umiejętności artystycznych… być może wyniknie z tego w przyszłości bardzo ciekawa mieszanka. Na razie jednak skreśla ze swojej listy specjalizacji to, w czym w przyszłości się nie widzi.

W Bethinku jest członkiem części zespołu Więcej niż Lek, która odpowiada za tworzenie i opracowywanie bazy pytań.

W wolnym czasie ćwiczy cierpliwość kierowców za pomocą roweru szosowego, a także uprawia bananowiec w wielkopolskim słońcu. Amator kulinarny zarówno czynny jak i bierny.

IMG 5218 2

Michał Bulenda

Student IV roku kierunku lekarskiego w polskim Cambridge (Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu ŚUM).

Przygodę z materiałami dydaktycznymi przeżywam od I roku studiów, kiedy razem z ekipą założyliśmy nieformalne ugrupowanie „Żurawie”, w którym tworzymy różne notatki, prezentacje, schematy i inne cenne pomoce naukowe. Odkąd zaczęliśmy - cieszą się one sporym uznaniem studentów z roku i lat niżej.

Fascynuje mnie ludzkie ciało, dlatego w medycynie najciekawsza jest dla mnie medycyna. W tym momencie mojego życia i poznawania tego medycznego świata ciężko mi jeszcze zdecydować którą specjalizację chciałbym realizować choć najbliższe mi są na razie chirurgia i interna.

Moim najlepszym przyjacielem jest mój pies Elvis, który nie bez powodu nosi te imię. Ma bardzo donośny głos :grin: i podobnie jak mnie - wszędzie jest go pełno. Jestem pozytywnie nastawionym do świata człowiekiem. Dla mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna i uważam, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Facetune 14 03 2024 15 54 40 (1)

Kamila Meca

Studentka kierunku lekarskiego, mająca zaszczyt stawiać czoła trudom nauki na najbardziej ikonicznej polskiej uczelni, znanej przede wszystkim jako polskie Cambridge (niektórzy nazywają ją również ŚUMowskim Wydziałem Nauk Medycznych w Zabrzu). Dumna członkini notatkowego ugrupowania „Żurawie”, zapalona naukowczyni oraz szczęśliwa mama rudego kota o imieniu Leoś.
Zapragnęła zostać lekarzem jeszcze zanim nauczyła się alfabetu, burząc rodzinną tradycję i odmawiając kontynuacji linii stomatologów jako trzecie pokolenie.

Twierdzi, że w medycynie najbardziej kręciła ją właśnie nauka, a poznawanie tajemnic ludzkiego organizmu sprawia jej ogromną frajdę.
Mimo intensywnego życia akademickiego, znajduje czas na odpoczynek i przyjemności. W wolnych chwilach sięga po dobrą książkę, wciągający serial, a nawet klasyczne gry komputerowe. Ponoć oprócz kotów i długiej drzemki, najbardziej na świecie lubi dobre jedzenie - zarówno gotować, jak i (przede wszystkim) konsumować.
W Więcej Niż Lek działa jako redaktorka, mająca na celu zadbać o to, aby nauka na kierunku lekarskim była (w miarę) prosta i (chociaż trochę) przyjemna.

IMG 4864 (1)

Zuzanna Białkowska

Jest lekarką pochodzącą z Mazur. Fascynują ją tajemnice ludzkiego umysłu- jego złożoność, słabości i ogromne zasoby, ukryte w niepozornym i kruchym organie. Wolne chwile poświęca na długie spacery na świeżym powietrzu i czytanie książek- szczególnie reportaży i kryminałów. Marzy o wyjeździe do Japonii, chociaż na razie musi jej wystarczyć tamtejsza muzyka jazzowa i kilka ulubionych anime. Wierzy głęboko, że edukacja to najlepszy prezent, jaki możemy dać sobie i swojemu otoczeniu, by (małymi kroczkami) zmieniać świat na trochę lepszy.

061EA6F0 F13C 4101 B00F 4062D7BEED76 (1)

Aleksandra Śliwka

Jestem studentką V roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, z zamiłowaniem do położnictwa i ginekologii. Poza czasem spędzonym na uczelni, relaksuję się przy filmach i na siłowni. Lubię podejmować nowe wyzwania i motywować siebie do wychodzenia ze strefy swojego komfortu w celu rozwoju osobistego. Oprócz tego, uwielbiam jeździć nad polskie morzem, szczególnie poza sezonem.
Język angielski to moja odwieczna pasja, dlatego cieszę się, że mogę być częścią zespołu Działu Zagranicznego w Bethink

IMG 8983

Martyna Dydyk

Studentka 6 roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, pragnąca w przyszłości patrzeć głęboko w oczy zgłębiając świat okulistyki.
W zespole Więcej Niż Lek dba o to, aby żadne pytanie nie pozostało bez wyjaśnienia.
Prywatnie psia mama tworząca nierozłączny duet z Russellem Terrorem Kluską. Imię nieprzypadkowe, gdyż jest zwieńczeniem wielkiej miłości do Włoch i kuchni śródziemnomorskiej. W wolnym czasie uwielbia eksperymentować kulinarnie, badać profile psychologiczne sprawców kryminalnych i marzyć o mustangu z 1972 roku.
Podobno właściciel dopasowuje się do swojego psa, więc zawsze jest jej wszędzie pełno, ma milion pomysłów na minutę i zaraża pozytywną energią… zaraz, zaraz czy ktoś powiedział piłeczka?!

Natalia Górecka

Edytorka z pasji i wykształcenia, czerpiąca radość z poszukiwania walorów estetycznych w codzienności. Kocha porządek, w końcu sama jest czystym chaosem. Właścicielka kilkunastu restauracji i niekwestionowany autorytet kulinarny (nie). Kontrowersyjna i bezkompromisowa, z zabójczą skutecznością wypełnia swoją misję (tak). Jeśli chcesz zagadać, spytaj o książki lub relacje międzyludzkie, najlepiej przy dobrej afrykańskiej kawce.

Aleksandra Skóbel

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego: z pierwszego wyboru jako dietetyk kliniczny, od niedawna także jako edytor. Współpracuje z cateringiem dla dzieciaków, czerpie dziwną satysfakcję z redagowania tekstów, a w Bethink działa w zespole edycji, czuwając nad stroną graficzną oraz poprawnością językową (na punkcie której ma zresztą fioła).

Marta Nishiyama

Ukończyła studia na kierunku grafika, a następnie wiatr przywiał ją do Bethink, gdzie rozwija swoje umiejętności jako edytorka.
W wolnym czasie spełnia się kulinarnie, tworzy sztukę, zwiedza i podróżuje. Pasjonatka nieba, kotów i zapierających dech w piersiach krajobrazów, które uwiecznia na zdjęciach, by na dłużej zachować magiczne momenty.
Nie wyobraża sobie życia bez muzyki i zielonej herbaty oraz spokojnych wieczorów na kanapie w towarzystwie bliskich.
よろしく!

1707337054472 (1)

Natalia Wróblewska

Z wykształcenia edytorka i humanistka cyfrowa, z zamiłowania podróżniczka i książkara, prywatnie — początkująca fotografka i kucharka. Od lat zafascynowana Japonią i Koreą Południową. Uważa, że każde miejsce i człowiek mają w sobie nowy (malutki, ale nadal jakże fascynujący) świat do odkrycia, historię, którą warto poznać i potraktować jak cenną lekcję.
Zakochana w tatuażach (które bardzo chętnie „kolekcjonuje”), księżycu (kiedyś na pewno tam poleci!) i małych zwierzątkach (najchętniej adoptowałaby całą zgraję).Ma dwie dusze: niepoprawnej romantyczki i twardo stąpającej po ziemi sceptyczki.

Patryk profil (1)

Patryk Domaradzki

Mówią o nim: „człowiek wielu talentów” - w swojej karierze zawodowej przeszedł przez PR, studia medyczne, doradztwo, sprzedaż a nawet zdobył skille barmańskie! Od 7 lat zajmuje się pozycjonowaniem firm i brandów, a jego doświadczenie zawodowe w tym obszarze obejmuje pracę agencyjną jak i tą, po stronie klienta. Nie bawią Go suchary, chociaż jak słyszy: - Co robi SEO-wiec wchodząc do restauracji ? – Sprawdza zaplecze.- to lekko drgnie mu kącik ust.

W przeciwieństwie do innych – u niego „to zależy” zmienia się w „przyczyną jest”. Prywatnie, zapalony gracz ze stajni #PlayStation. Człowiek, który przeszedł Wiedźmina we wszystkich możliwych i niemożliwych konfiguracjach. Ma świetne oko do fotografii i niezawodne ucho do wyszukiwania muzycznych „smaczków”, zanim staną się hitami na brytyjskich listach przebojów. W wolnych chwilach zmienia się w krytyka kulinarnego oraz kierowcę najszybszego - jak twierdzi jego synek - samochodu pod słońcem “marki” Kajtek . W podróżach blisko mu do włoskich klimatów, ale urzekają Go także uroki naszej rodzimej, nadmorskiej Kuźnicy. To pasjonat miejsc z ideą, wizją i misją, dlatego BeThink znalazło się na jego liście TOP3 wymarzonych miejsc do pracy. I proszę…

lek. dent. Adrian Modrzyk

Adrian jest lekarzem dentystą, ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W Bethink prowadzi zespół stomatologów tworzących Kurs do LDEK. Kiedy nie zagląda w zęby pacjentów, oddaje się swoim dwóm pasjom – podróżom i gotowaniu, czasami nawet łącząc je ze sobą.

Lubi podróżować, zarówno tam gdzie jest zimno, jak i tam, gdzie świeci słońce. Spędził między innymi 2 tygodnie pod namiotem na Islandii, a ostatnio 2 miesiące w Azji Poludniowo-Wschodniej. W planach ma dalszą eksplorację Azji, a w przyszłości Ameryki Południowej.
Każdy wyjazd dla Adriana to zarazem podróż kulinarna i poznawanie kuchni regionalnej. Niestraszne są mu dziwne przysmaki - jego kubki smakowe skonfrontowały się już z durianem czy fermentowanym rekinem, czyli hákarl.
Od zawsze spełniał się również artystycznie - aktualnie wieczory spędza na lepieniu naczyń z gliny. Jest też maniakiem palenia świec, które zresztą sam, od A do Z, tworzy.
Latem prawdopodobnie spotkacie go na festiwalach. W przyszłym roku ma zamiar spełnić swoje marzenie i pojechać do Budapesztu na 7-dniowy Sziget Festival.
Od niedawna Adrian dołączył do grona psich rodziców i został dumnym opiekunem Gustawa.

lek. dent. Agnieszka Wojciechowska

Aga skończyła studia na Uniwersytecie Medycznym z wyróżnieniem i obecnie pracuje jako lekarz dentysta. W Bethink zajmuje się redagowaniem treści i przygotowywaniem prezentacji. Praca kliniczna w gabinecie oraz zajmowanie się dydaktyką to dla niej idealne połączenie pozwalające na własny rozwój i pomoc innym.

Edukacja i praca z dziećmi zawsze sprawiała jej ogromną satysfakcję i przyjemność; nie ma się co dziwić jej zamiłowaniu do nauczania oraz chęci dzielenia się wiedzą - jej rodzice są nauczycielami. Swoją przygodę z edukacją rozpoczynała od bycia wychowawcą kolonijnym, a następnie udzielała korepetycji.

Pasją Agnieszki jest również taniec współczesny. W zespole tańczyła przez 4 lata, a w tym roku miała okazję znów powrócić na scenę. Oprócz tańca bardzo lubi też zajęcia na siłowni i domowe treningi.

Uwielbia spotykać się z rodziną i przyjaciółmi oraz wciąż poznawać nowych ludzi, daje jej to mnóstwo energii i powoduje, że uśmiech nigdy nie znika z jej twarzy.

Agnieszka kocha podróże i odkrywanie nieznanych miejsc. Przez kilka lat należała do młodzieżowego stowarzyszenia Harcerskie Wędrowanie. Dotarła już do Meksyku, a w planach ma Tajlandię i Bali. Pomimo szczerej miłości do słońca i ciepła, chętnie zwiedziła już także Szkocję i Kraje Nadbałtyckie.

Jest miłośniczką francuskich i włoskich filmów oraz dobrej czarnej kawy, obowiązkowej każdego dnia. W wolnych chwilach lubi czytać książki, otulona w ciepły koc z wełnianymi skarpetami w blasku światełek i świec. Interesuje się również zdrowym odżywianiem, lubi eksperymentować w kuchni, łączyć i tworzyć własne przepisy. Ekspertka kaszy jaglanej, marchewki i jarmużu.

lek. dent. Judyta Babik

Judyta skończyła studia na Uniwersytecie Medycznym i obecnie pracuje jako lekarz dentysta. W jej pracy cieszy ją robienie wypełnień jak najlepiej imitujących anatomię zęba. W Bethink zajmuje się redagowaniem treści i przygotowywaniem prezentacji do Kursu do LDEK.

W wolnych chwilach czyta i właśnie pochłania kolejną serię skandynawskich kryminałów. Bardzo lubi ciężkie granie, co nie przeszkadza jej w słuchaniu Marii Callas. Natomiast pracując w domu nad Kursem do LDEK, namiętnie odtwarza soundtrack z Narcosa.

Nie wyobraża sobie roku bez koncertu - niedługo wybiera się na Rammstein.

Pasjonują ją podróże, odwiedziła już część Azji, teraz planuje poznać Amerykę Południową. Stało się to przyczyną nauki hiszpańskiego. Podróże łączą się bezpośrednio z poznawaniem nowych smaków i kuchni regionalnych. Gdy wyjeżdża, jej żołądek nie ma dna.

Kiedy uda jej się znaleźć spokojną chwilę, rysuje ołówkiem. Inspiruje się Alfonsem Muchą i sztuką secesyjną, którą uwielbia.

lek. dent. Michalina Muszyńska

Niepoprawna marzycielka, kreatywny roślinożerca, typowy zodiakalny bliźniak. Oprócz stomatologii studiowala tez na Warszawskiej Szkole Filmowej.
W wolnym czasie maniakalnie słucha muzyki, medytuje i zgłębia wiedzę na temat psychosomatyki, mindfulness i slow-life. Czasem maluje na płótnie, a z wycinków z gazet, tworzy sztukę absurdu, wyklejając kolaże. Zapalona joginka, marzy by kiedyś zostać instruktorem i zarażać pasją innych.

W stomatologii najbardziej lubi połączenie medycyny i sztuki, bo niesamowitą frajdę sprawiają jej estetyczne odbudowy. W przyszłości chciałaby rozwijać się w kierunku stomatologii estetycznej oraz implantologii, żeby tworzyć metamorfozy uśmiechu u swoich pacjentów.

lek. dent. Agnieszka Mączkowiak

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W Bethink zajmuje się moderacją Kursu do LDEK. Największą radość sprawia jej praca z małymi pacjentami. Na co dzień zajmuje się stomatologią dziecięcą i ortodoncją.

Kocha taniec, szczególnie latino, jazdę na nartach i podróże. Pasjonuje ją także projektowanie wnętrz - wciąż tworzy nowe aranżacje w swoich czterech kątach i szuka inspiracji wnętrzarskich. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która towarzyszy jej na każdym kroku.

lek. dent. Marta Worona

Marta dołączyła do zespołu Więcej niż LEK jako redaktorka Kursu do LDEK. Zajmuje się przede wszystkim tematami związanymi z ortodoncją i prawem medycznym. Kiedy nie pracuje nad kursem, jest stomatologiem i przyjmuje pacjentów.

Wolny czas spędza gnając na rowerze przez świat. Z ciekawostek, lubi język niemiecki, wg niej brzmi pięknie. :)

Ewa Kaminska

Ewa dba o to, żeby nasze narzędzia były jak najbardziej przyjemne i intuicyjne w użytkowaniu - prowadzi zespół UX/UI. Ukończyła studia z komunikacji wizualnej w Schola Posnaniensis. Swoją pracę zawodową zaczynała w lokalnych agencjach, ale pierwsze tajniki projektowania digitalowego poznawała w Interactive Solutions by Saatchi&Saatchi. Jak sama mówi, na jej rozwój dotąd największy wpływ miało założenie własnej agencji (Digital Story) i softwarehouse’u (UX Dream).

Razem z dwójką przyjaciół przez 5 lat prowadziła prawie 40-osobowy zespół designerów i programistów. Właśnie w ramach tych doświadczeń, gdzie w roli Head of UX wraz z zespołem tworzyła rozwiązania webowe B2B i B2C dla międzynarodowych marek, rozkochała się w UXie. Wszechstronne doświadczenia i ciągła chęć rozwoju oraz poszukiwania nowych wyzwań sprawiły, że w Bethink Ewa realizuje się jako UX designer na zupełnie nowym poziomie - z pasją i z misją. :) Uwielbia to, co robi, więc czasami potrafi zapomnieć o całym świecie, kiedy oddaje się pracy.

Dla równowagi ciała i umysłu Ewa gra w tenisa, biega, czasem tańczy, a jeżeli aura na dworze pozwala - śmiga na snowboardzie. Latem zaś wybiera kulinarne podróże po słonecznej Toskanii lub winnych ścieżkach Hiszpanii. Sama także uwielbia gotować: sernik z mango i lemon curd oraz królik w czerwonym winie z jabłkową melasą i tymiankowym masłem to jej popisowe dania. Aż ślinka cieknie! A jak już przy stole jesteśmy, Ewa chętnie doradzi Wam, jakie wino będzie pasowało najlepiej do tych smakołyków.

Kiedy nie zwiedza nowych gastronomicznych szlaków, ogląda filmy i czyta książki - najchętniej sięga po science fiction i kryminały. A jeżeli potrzebuje kompletnego resetu… lata w tunelu aerodynamicznym.
Praca w Bethink dość szybko pozwoliła jej odkryć też nową pasję - razem z kolegami z pracy spotyka się, żeby do późnych godzin wieczornych grać w planszówki. :)

Martyna Przygoda

Po pierwszym roku kognitywistyki nie miała pojęcia, co będzie robić w życiu. Zdecydowała się więc rozpocząć dodatkowo psychologię. Po zajęciach z usability już wiedziała, czemu chce się poświęcić. Rzuciła studia psychologiczne i w zamian, równolegle kontynuując kognitywistykę, rozpoczęła pracę w agencji, gdzie zdobywała doświadczenie w zakresie UX. Po ponad 3 latach zdecydowała się na zmianę - rezygnację z agencyjnego stylu pracy na rzecz jednego produktu - tak trafiła do zespołu Bethink.

Bliscy nazywają ją zakupoholiczką, ale ona nie widzi w tym żadnego problemu (O, widzicie tę promocję?! Takich butów jeszcze nie mam…). Uwielbia ciepło i słońce, najbardziej w ogrodzie w rodzinnym domu. Jednak nie narzeka, jeśli ma do czynienia z zagranicznym słońcem - z chęcią organizuje niskobudżetowe wypady, czasem dłuższe, czasem krótsze (jak urlop pozwoli).

Z książek czytuje thrillery psychologiczne - te pochłania w dwa dni. Czasami zmienia je na książki dotyczące rozwoju osobistego (i nie tylko) - te zdecydowanie dłużej, z ołówkiem w ręku i z masą refleksji.

Poza tym większość życia uwiecznia na zdjęciach - alert o brakującej pamięci na jej telefonie to jedno z głównych powiadomień. Kilka z nich lądują zawsze na jej Instagramie, gdzie tworzy minipamiętnik z wyjazdów i ważnych chwil w życiu.

Sebastian Krupiński

Jednoosobowa filia Zachodniopomorska. Zajmuje się tworzeniem materiałów graficznych i przeganianiem kotów z klawiatury.
Absolwent Koszalińskiego ``Wzornictwa``, grafik, projektant, malarz, ilustrator, nerd, amator muzykowania, planszówek, wycieczek rowerowych, wspinaczki skałkowej i wszelkiej maści przejawów działalności artystycznych.

W Bethink znalazł się wyłącznie dzięki jawnej koligacji rodzinnej i tajnym konszachtom.

Grzegorz Krupiński

W Bethink odpowiedzialny głównie za animowanie materiałów edukacyjnych i promocyjnych, zwiewną kreską wspiera również dział ilustracji.
Z wykształcenia i zamiłowania projektant wszelakich form wizualnych i nie tylko.

Prywatnie miłośnik natury, życia pełną piersią i utylizacji czasu na jak najbardziej niedorzeczne sposoby, co czyni go wybitnym znawcą wpatrywania się godzinami w sufit..
Poza tym sam pisał ten tekst...pisanie mu średnio idzie....next!

Katarzyna Lange

Kasia chciała zostać projektantką utopijnego świata, niestety nie ma takiego zawodu, dlatego została projektantką, artystką... i polską Gretą Thunberg. Jak sama mówi, chciałaby móc spróbować swoich sił w każdym kreatywnym zawodzie świata. Interesuje się wszystkim, co można zaprojektować lub wyrzeźbić, od urbanistyki po płytki podłogowe. Praca to jej największa pasja, zaraz po miłości do natury. Dlatego też kocha podróżować i jest ciekawa świata, nowych miejsc, nowych ludzi, nowych przeżyć, nowych sportów.

Co prawda nie odwiedziła jeszcze wszystkich kontynentów, ale jest to na jej liście! Wspomina, że przypadkiem trafiła na antyrządowe zamieszki w Stambule, widziała wodospad w kopalni, nieoczekiwanie zrobiony dynamitem przez górników, widziała spadający meteor na tle zorzy polarnej. Liczy, że ten wyjątkowy timing, który towarzyszy jej podróżom, pozwoli jej kiedyś zobaczyć erupcje wulkanu.

Ewelina Lesik-Baczyńska

Ewelina skończyła krakowską ASP, otrzymując tytuł doktora sztuki. Oprócz studiowania sztuk pięknych, obroniła pracę inżynierską z dziedziny ochrony środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W Bethink zajmuje się ilustracjami dla kursów medycznych, jak sama mówi: fascynuje ją anatomia i wnętrze organizmu.

Wielbicielka roślin i zwierząt, ze szczególnym upodobaniem do chartów, bo anatomia u tych psów jest widoczna tuż pod skórą. W wolnym czasie spaceruje ze swoim chartem, ogląda seriale, filmy dokumentalne, poszukuje nowych kwiatków (chociaż już nie ma na nie miejsca), rzeźbi dziwne stworzenia, będące fuzją oglądania tego co jest na zewnątrz i wewnątrz organizmów żywych.

Wojciech Jaruszewski

Jak zazwyczaj przypadek sprowadził go na nieznane wody i wylądował na pokładzie Bethink. [Być może przeznaczenie sprowadziło go do Bethink, bo bez ustanku dostawał zlecenia ilustrowania z dziedziny biologii] Ilustrator po przejściach, prywatnie pasjonat kilku gier video, "dziewięciu filmów", Choir! Choir! Choir! oraz niepoprawny miłośnik słodyczy, dzienną dawkę ruchu zapewniają mu dwa psiaki. Przez lata freelancer z doświadczeniem prowadzenia działalności gospodarczej, znudził się prezesowaniem i na poważnie zajął się pożyteczną ilustracją naukową.

Marta Urbańska

W Bethink Marta zajmuje się projektowaniem graficznym i DTP, a także dba o spójność i jakość naszych brandów. Mówi o sobie: projektantka i ilustratorka, badaczka i tutorka. Od 2021 - doktora sztuki. Poza tym - całkiem miły człowiek.

Projektowanie to jej wielka, lecz nie jedyna pasja. Oprócz pracy w Bethink działa również na gdańskiej ASP, gdzie naucza podstaw kompozycji i projektowania urbanistycznego. Uwielbia życie akademickie i, jak sama podkreśla, wierzy, że dzięki pracy ze studentami już nigdy się nie zestarzeje i na zawsze pozostanie niedoścignionym ancymonem. Kocha nadmorskie miasta i morze. Fascynuje ją Północ i Daleki Wschód. Interesuje się urbanistyką, historią i tym, jak zmieniają się współczesne metropolie. Godzinami słucha audiobooków i podcastów. Coraz bardziej docenia codzienne rytuały: rano musi być joga, potem kawa (koniecznie speciality i koniecznie z dripa), po południu spacer po plaży, a wieczorem książki. Bardzo dużo książek. Jeżeli chcielibyście zobaczyć prace Marty, zajrzyjcie tutaj!

ania frątczak

Ania Frątczak

ie lubi za dużo mówić o sobie, dlatego będzie krótko. Ilustratorka z powołania, absolwentka grafiki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pochodzi z Pomorza Zachodniego ale koleje losu zawiodły ją i do Danii i na Słowację, aż w końcu zamieszkała w Krakowie.
Uwielbia horrorki i sci-fi. W czasie wolnym dużo czyta, gra na konsoli albo pstryka zdjęcia polaroidami.

Dominika Ornoch

Urodzony organizator i ``ogarniacz``. Zarządzała administracją i komunikacją w międzynarodowej firmie inżynieryjnej oraz w mniejszej, lokalnej. Równocześnie zajmowała się też marketingiem, brandingiem, copywritingiem oraz miękkim HRM. Ma dwuletni epizod z własną działalnością. Ten nauczył ją olbrzymiego szacunku dla wszystkich, którzy mają odwagę prowadzić własne przedsiębiorstwa. Sama poległa, z czego bardzo się cieszy, bo uświadomiła sobie, do czego faktycznie jest stworzona. A do czego nie jest. :)

Od lat marzyła, żeby dołączyć do ekipy ludzi, którzy łączą kreatywność z chęcią własnego rozwoju i pomocy innym. W Bethink odnalazła 108% tego marzenia! Teraz, wykorzystując swoje doświadczenia, zajmuje się szeroko pojętą administracją, aby wszyscy inni mogli tu robić swoją robotę i potem spać spokojnie.
Prywatnie pasjonatka kina, od Tarantino, przez Jarmuscha po Guy'a Ritchi'ego. Liczba obejrzanych filmów - grube tysiące. Poznawanie ludzi i podróżowanie to kolejne, co mocno przyspiesza jej puls. Na mapie przyszłości zaznaczyła Nepal i Butan, które planuje zwiedzić ze swoim niedawno urodzonym synkiem. Ponad wszystko ceni sobie wolność, która jest dla niej połączeniem nicniemuszenia z wszystkomożeniem. Aaa! I uwielbia opowiadać kawały.

Szymon Chorodeński

Prawnik, ekonomista, lider zespołu administracji w Bethink.

W wolnych chwilach tenisista, narciarz, spacerowicz-amator, fan rekreacji jeździeckiej oraz miłośnik azjatyckiej kultury i kuchni w każdym wydaniu.

Pełnoetatowy, dumny tata dwóch wspaniałych kotów, Adama i Darka. Urodził się, mając 60 lat i od tamtej pory już tylko się starzeje – uwielbia senioralne rozrywki i nie najlepiej wychodzi mu obsługa smartfona.

Obok praktyki zawodowej marzy o karierze nauczyciela akademickiego. Swoje naukowe aspiracje realizuje w Zakładzie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji UAM.

Kamil Znamiec

Jeżeli pisaliście do nas na Facebooku lub via e-mail, na 99,9% rozmawialiście właśnie z nim. Kamil to nasza Osoba Pierwszego Kontaktu! Na każde pytanie znajdzie odpowiedź i rozwiąże każdy problem.

Kiedy nie odpowiada na Wasze pytania, Kamil prawdopodobnie prowadzi jakąś sesję RPG jako Mistrz Gry, uczestniczy w larpie lub po prostu używa swojej wyobraźni. Możecie go spotkać na konwentach, nie tylko w roli uczestnika, lecz także organizatora wydarzeń! Uwielbia Rona Swansona, chociaż swoje serce dzieli także na załogę Star Treka.

W wolnych chwilach, między pracą a tworzeniem następnych kart postaci, gra na basie. Dodatkowo Kamil chce się rozwijać jako łowca głów amator, do tej pory może pochwalić się zerową skutecznością. Jednak wierzy, że kiedyś to się zmieni!

Z ciekawostek warto dodać, że Kamil uwielbia Excela. Możliwość automatyzacji arkuszy i wpisywania następnych funkcji sprawiają mu niebywałą radość. :)

Olga Kaczmarek

Z wykształcenia antropolog i medioznawca, która odkryła, że cieszy ją jak w folderach panuje porządek, a dokumentacja się zgadza. A gdy może przy okazji porozmawiać z ciekawymi ludźmi to już w ogóle jest dobrze, więc rozpoczęła pracę w administracji w firmach związanych z branżą IT, aż na jej drodze pojawił się Bethink.

Po pracy z reguły gra w gry (komputerowe, RPG, planszowe) lub szyje na maszynie kolejną sukienkę. Jeśli potrzebuje chwili spokoju, czyta książki w towarzystwie dwóch psów o imionach Luna i Leda.

Podczas wspólnych wakacji można się spodziewać, że będzie nalegała na wizytę w muzeum etnograficznym oraz na zjedzenie mnóstwa lokalnego jedzenia. Za wrogów uważa geometrię przestrzenną (szczególnie podczas szycia), literówki (czają się wszędzie) i obcierające buty. Chodzący barometr - świetnie przepowiada zmiany pogody.

IMG 4580

Oliwia Wujek

Zamiłowanie do porządku zaprowadziło ją do Administracji, którą zajmuje się w bethinku. Jest także opiekunką biura - świetnie współgra to z jej ciepłym usposobieniem. W wolnych chwilach piecze słodkości, tylko po to aby móc innych nimi obdarować. Uwaga - odmowa nie wchodzi w grę! Uwielbia aktywnie spędzać czas w ciągu dnia, robiąc coś ciekawego. Co dokładnie? Nie ważne, ma być ciekawie i już. Niezwykle ceni sobie balans, dlatego wieczory to czas na herbatę z cytrynką i wyciszenie. Jej serce bije w rytmie muzyki latynoskiej, napełniając każdy dzień pozytywną energią.

Zuzanna Matusik

Zuza stara się być ziomeczkiem całego świata. Świat odwdzięcza się jej nieustanną inspiracją.

Ciągle jest w intensywnym etapie samorozwoju. Łączy to z twórczością wszelaką już od dzieciaka.

W wyniku koniunkcji sfer wylądowała na łódzkiej filmówce i skończyła montaż filmowy. Zawodowo zajmuje się tworzeniem audiowizualnych mikstur, w których miesza różne stężenia scenariopisarstwa, produkcji, reżyserii i - o dziwo - postprodukcji.

Olga Małecka

W Bethink zajmuje się komunikacją z klientami i prowadzeniem współprac. Jest fanką porozumienia bez przemocy i Self-Reg. Kręci ją analizowanie potrzeb jako motywów zachowań.

Poza rozwiązywaniem problemów naszych klientów często też zawiązuje… rodziców i maluszki w chusty i nosidła.
Uwielbia zwierzęta (ma 2 psy i 3 koty), książki, podróże. Ostatnio odwiedza z córką głównie okoliczne lasy. Z wykształcenia jest inż. ochrony środowiska. Na co dzień korzysta z tej wiedzy, aby uczyć trzylatkę rozpoznawania ptaków i roślin. Odróżnia wróble od mazurków i mniszki od mleczy, więc wróży im przyrodnicze sukcesy.

Wierzy w mądrą edukację, od najmłodszych lat przez całe życie, nastawioną przede wszystkim na wspieranie i rozwój – dlatego dołączyła na nasz pokład. 🙂

Krzysztof Kamiński

Człowiek orkiestra w obszarze Performance Marketing. Gdy zapytasz się jego babci czym się zajmuje - odpowiedź brzmi “Internetami”. I jest to po części prawda.

Do swoich obszarów kompetencji zalicza - Google Ads, Facebook Ads, analityka webowa, ale również content marketing czy SEO (Social selling, strategie marketingowego,CRO - można wymieniać, ale po co)

W wolnych chwilach czyści swoje gitary, bo na granie a co dopiero na komponowanie nie ma już czasu.

Uwielbia rodzinne wycieczki w góry, podczas których poznaje lokalne miejsca do których wraca niczym bumerang.

Jest fanem jedynego słusznego zespołu Red Hot Chili Peppers (fanatykiem).

Po długoletnich doświadczeniach pracy w ramach agencji, inhouse czy freelencer przyszedł czas na misje w Bethink, gdzie chce przekazać swoją wiedzę i doświadczenie tworząc dobra dla całej społeczności.

jędrzej photo bethink

Jędrzej Markiewicz

Community & Content Manager
Z wykształcenia dziennikarz, od lat związany z nowymi mediami, marketingiem, Public Relations oraz wystąpieniami publicznymi. W Bethink współodpowiedzialny za prowadzenie współprac, komunikację z użytkownikami portalu oraz partnerami, a także za sposób, w jaki porozumiewamy się ze światem w naszych mediach społecznościowych. Dodatkowo zaangażowany w sprawy Najprościej Mówiąc, gdzie oprócz powyższych dba także o stronę internetową i prezentowane na niej treści.

Prywatnie: biegacz, snowboardzista i amator gier zespołowych, a także pochłaniacz wszelkich treści popularnonaukowych, (geo)politycznych i technologicznych. A w wolnej chwili to i w jakąś gierkę pyknie... chociaż koniec końców i tak pewnie ogra po raz kolejny Gothica.

Karolina Florencio

Urodzona ekstrawertyczka kochająca ludzi.
Pasja do poznawania innych sposobów bycia w świecie zawiodła ją na studia z Etnologii i Antropologii Kulturowej, a potem szybko przerodziła się z miłość do Antropologii Języka. Flirtowała więc akademicko z francuskim i japońskim, ale ostateczną miłością jej serca zostało Językoznawstwo. W tym celu spędziła dekadę w Anglii, zdobywając po drodze doświadczenie w firmach zajmujących się komunikacją i marketingiem bezpośrednim.

Potrzeba kontaktu z ludźmi i mocne poczucie, że jest w stanie być remedium na samotność w internecie, spowodowało, że ruszyła z własnym projektem zostania streamerką. Przez dwa lata stworzyła i opiekuje się społecznością miłośników gier grozy, organizując dla nich bezpieczną przestrzeń, planując wydarzenia, odpowiadając na pytania i gwarantując platformę, na której osoby o tych samych zainteresowaniach mogą zawierać przyjaźnie i spędzać razem czas.
Następnym logicznym krokiem było wykorzystanie swoich umiejętności do pomocy ludziom w profesjonalnym wymiarze.
Teraz jest Osobą Pierwszego Kontaktu dla obecnych i potencjalnych kursantów, którzy inwestują w swoją przyszłość z zespołem Więcej niż LEK. Jest także odpowiedzialna za nawiązywanie współprac z uczelniami i stowarzyszeniami studenckimi.
Prywatnie pasjonatka gier TTRPG, planszówek, karcianek i gier video. Nieuleczalna fanka podcastów grozy, entuzjastka muzyki koreańskiej i japońskiej, a także amatorka tańca. Tak długo jak hobby można dzielić z innymi - jest spora szansa, że to jeden z jej licznych koników :slightly_smiling_face:

Paulina Szmajdzińska

W Bethink dzierży miano Człowieka Pióra i Pierwszego Kontaktu.
Po ukończeniu etnolingwistyki postanowiła sfriendzonować język chiński i zamiast tego wyruszyła na przygodę w wielki świat marketingu internetowego. Swoje miejsce odnalazła przede wszystkim pośród social mediów, copywritingu i szeroko pojętej komunikacji.

W wolnych chwilach najczęściej szydełkuje maskotki, czyta książki (ostatnio największą miłością darzy reportaże) lub pałaszuje azjatyckie dania. Okazjonalnie sama próbuje je przyrządzać, z lepszym lub gorszym skutkiem. Ma bzika na punkcie matchy w każdej postaci. Uwielbia zagraniczny stand-up i uważa, że w innym życiu chciałaby zostać stand-uperem.
Jest wielką fanką podróżowania i poznawania innych kultur, co stało się jej ulubioną drogą do poszerzania swojej perspektywy. Druga to zbieranie (bez)użytecznych ciekawostek z każdej dziedziny, która aktualnie zajmuje jej myśli.
Zależy jej na niesieniu wartości poprzez pracę, a także na ciągłym rozwoju, dlatego Bethink było naturalnym wyborem.

70580033 2639552049400628 6488232426337206272 o

Agnieszka Romanowska

Zawodowo Head of Marketing w Bethink. Zawsze dąży do wyciągania wniosków w oparciu o szczegółową analizę danych, nawet jeśli wnioskiem miałoby być to, że dane są niepewne :) W dzieciństwie mol książkowy znany w lokalnych bibliotekach, we wcześniejszej młodości zadeklarowana podróżniczka w jak najdalsze zakątki świata, w późniejszej młodości pominęła kryzys wieku średniego i przeszła od razu do granny hobbies, z zapałem planując rabaty w ogrodzie.

Z dyplomem z kulturoznawstwa i architektury wnętrz. Fanka tajskiego Tom Yum'a, polskiego gzika, wina (tylko czerwonego) i dobroczynnego działania jogi. Lubi wszystkie kolory. Zgodnie z metodologią talentów Gallupa - z wyraźnie dominującą domeną myślenia strategicznego, co w robieniu niektórych rzeczy pomaga, a w innych przeszkadza, na przykład tych bez wyraźnego celu i sensu. Posiadaczka dość wyczulonego zmysłu estetycznego, co czasem jest błogosławieństwem, bo może sobie sama namalować obraz, a czasem przekleństwem, bo potrafi spędzić dziesiątki godzin na wyborze tych idealnych płytek do łazienki.

Ewa Profaska

Po uzyskaniu tytułu inżyniera na politechnice zawodowo zatopiła się w idei poprawy jakości kształcenia na uczelniach wyższych, po drodze skubnęła trochę psychologii oraz socjologii, na końcu lądując w digital marketingu.
Długo poszukiwała miejsca, które pozwoli połączyć realizacje istotnych wartości życiowych z rozwojem zawodowym w dziedzinie marketingu.

Trochę samotnik, trochę bardzo nie. Optymistka z zacięciem realistycznym. Marzycielka z analitycznym podejściem.
W czasie wolnym zdarza jej się pstryknąć amatorsko zdjęcie, pomedytować, wolontaryjnie działać czy pograć na planszy lub bez.
Topograficznie bliżej jej do wyżyn - gdy tylko może jedzie, idzie, leci w góry. Czasem się wspina, czasem maszeruje, czasem stoi i patrzy.

Miłosz Bednarzak

Domorosły naukowiec, myśliciel, kognitywista, filantrop, prosty człowiek.

W życiu próbował już prawie wszystkiego, postanowił więc zająć się tworzeniem tego, co będzie w stanie zrobić prawie wszystko, sztucznej inteligencji. Pochodzi z dalekiego wschodu – Lubelszczyzny, gdzie zgłębiał tajniki sztuki zwanej Data Science.

Nauki te przywiózł ze sobą do firmy Bethink, gdzie powziął sobie za ucznia IWANa (Inteligentnego Wirtualnego Asystenta Nauki), na którym spoczywać będzie wielka odpowiedzialność - skuteczna pomoc kursantom w osiąganiu doskonałych wyników edukacyjnych.

Przemek Ferkaluk

Jeżycjanin. Programista z zamiłowania. Długo tułał się po świecie w poszukiwaniu angażującego projektu. O dziwno, ów był bliżej niż mogłoby się wydawać – na Jeżycach!

W wolnych chwilach spełnia marzenia o zostaniu “człowiekiem orkiestrą” i wyraża się kreatywnie, tworząc kolaże. Kiedy czasu jest więcej lub pogoda jest wystarczająco przychylna, sam zamienia się w kolarza albo rzuca plażowym krążkiem z przyjaciółmi.

Ponadprzeciętny wielbiciel dobrego jedzenia. Przy niedzieli piecze ciasto drożdżowe z przepisu Szanownej Babci. Marzy o tym, żeby wszyscy jedli dobrze i zdrowo - to powinno rozwiązać wszystkie problemy świata.

Damian Jóźwiak

Szczęśliwy maż i ojciec dwójki dzieci. W Bethink zajmuje się rozwojem platformy od strony technicznej. Chyba od zawsze wiedział, że chce być blisko branży informatycznej. Programowaniem zainteresował się trochę przypadkowo – stworzył hobbystycznie kilka prostych stronek w HTML-u, a szybko pojawiły się osoby potrzebujące jego pomocy. Praca dorywcza szybko zamieniła się w pasję.

Wolny czas spędza z rodziną. Gdy akurat tego nie robi, bawi się w tematach Automatyki Domowej i Arduino. Zainteresowanie tą tematyką powstało w odpowiedzi na wrodzone lenistwo i chęć ułatwiania sobie życia.

Z życiowych wpadek: początkowo nie dostał się na studia na kierunku Informatyka, więc skończył też Matematykę.

Igor Rogatty

Igor swoją przygodę ze światem technologii rozpoczął w wieku 10 lat od stworzenia strony WWW w Pajączku. Obecnie, jako doświadczony deweloper, lubi podejmować wyzwania i rozwiązywać problemy. Automatyzacja i optymalizacja procesów to cel, który realizuje pracując nad projektami. Igor niedawno został tatą i każdą wolną chwilę spędza ze swoją rodziną.

Możecie go kojarzyć z polskiej sceny muzycznej. W młodości lubił sobie porapować w studiu, w parkach i na koncertach, ale już mu przeszło. W wolnych chwilach Igor szaleje ze znajomymi na gokartach - do tej pory nikt go jeszcze nie prześcignął. Natomiast zimą oddaje się śnieżnemu szaleństwu i jeździe na snowboardzie.

Sebastian Dawidziak

Sebastian koduje od zawsze, podobno nikt, nawet on sam, nie jest w stanie stwierdzić, jak dokładnie się zaczęła jego przygoda z programowaniem. Uwielbia rozwiązywać problemy, a największą satysfakcję z działania ma, kiedy musi pogłówkować nad zadaniem.

Sebastian to człowiek orkiestra - wszystko zrobi, wszystko naprawi, wszystko popsuje. ;) Kiedy nie dba o jakość kodu na naszym portalu, śmiga na rowerze. Pasjonat motoryzacji, remontuje stare auta. Obecnie w swoim warsztacie pracuje nad klasykiem polskich dróg - Fiatem 126p.

Określa siebie jako gadżacierza, uwielbia ciekawostki techniczne. Sam buduje samoloty RC, projektuje własną elektronikę i dodatkowo nimi lata.

Piotr Ziółkowski

Piotr na co dzień dba o rozwój technologiczny portalu. Pochodzi z Lublina, w którym spędził pierwsze 22 lata życia, jednak podążając za głosem serca, kilka lat temu przeprowadził się do Poznania.

Kiedy nie pisze kodu, spędza czas w górach - przestrzeń i poczucie swobody dodają mu energii. Poza podziwianiem widoków, Piotr wspina się w skałach. W ten sposób odpoczywa na łonie natury i poznaje nowych ludzi. Pasja daje mu duży zastrzyk wielu emocji i pozwala mu rozwijać charakter, a także pobudza do rozważań.

Na poznańskich ulicach możecie spotkać Piotra przemierzającego miasto na deskorolce. Jest to jego sposób na eksplorowanie zakamarków miasta, zwłaszcza nocą, kiedy nie jeżdżą samochody i ulice są wolne.

DSC08630 (1)

Szymon Frąszczak

Szymon jest programistą z kilkunastoletnim doświadczeniem. Swoją przygodę z kodowaniem zaczął od hobbystycznego tworzenia stron internetowych. Nieco bardziej profesjonalne doświadczenie zdobywał przy takich projektach jak platforma e-learningowa, rozbudowany silnik reklam obsługujący duże natężenie ruchu, inteligentny system zarządzania wynajmem mieszkań czy systemem zarządzania freelancerami. Kiedy ma przed sobą problem techniczny, czuje się jak ryba w wodzie.

Po godzinach Szymon staje się pełnoetatowym tatą, poświęcającym każdą wolną chwilę swoim dwóm maluchom. Marzy, że uda mu się zaszczepić im swoją pasję do sportu, i razem będą jeździli na nartach, ścigali się na gokartach lub eksplorowali nowe sportowe wyzwania na deskorolce czy korcie squash'a.

Chcesz dobrze zdać egzamin?

Nasze kursy do LEK-u i LDEK-u to sprawdzony sposób na lepszy wynik!📈

Starannie wyselekcjonowane materiały, gotowy plan pracy, systematyzacja wiedzy – z nami możesz skupić się na tym, co najważniejsze – swojej nauce! 🎓