lek. Dariusz Ireneusz Chrapek

Współzałożyciel firmy Bethink, której celem jest pomoc w uwalnianiu się od sztywnych koncepcji narzuconych w trakcie tradycyjnego biegu edukacji. Współtwórca projektu edukacyjnego dla medyków – „Więcej niż LEK”, przygotowującego do Lekarskiego Egzaminu Końcowego oraz Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Twórca materiałów edukacyjnych i innowacyjnych metodologii nauczania w medycynie. Trener metod efektywnej nauki i wykorzystania map myśli.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku lekarskim. Ukończył także studia pedagogiczne w Collegium da Vinci w Poznaniu.

Hobbystycznie żywo zainteresowany psychologią poznawczą, naukami kognitywistycznymi, grami planszowymi oraz filozofią wschodu. Autor blogu z pogranicza edukacji, komunikacji i medycyny.

Adam Karmiński

W młodości zbierał doświadczenia jako właściciel agencji marketingowej, copywriter, muzyk, programista, projektant UX, menadżer projektów. Długo szukał wyzwania wartego pełnego poświęcenia. Znalazł je tam, gdzie łączą się edukacja i technologia.

Wszystkie zebrane umiejętności wykorzystuje na co dzień, pełniąc rolę dyrektora operacyjnego w Bethink i „Więcej niż LEK”. Prowadzi zespoły rozwijające oprogramowanie, które napędza portal „Więcej niż LEK”, zespół pomocy technicznej oraz zespół administracyjny.

Lubuje się w używaniu narzędzi lingwistycznych w celach czasem sobie tylko znanych, nierzadko humorystycznych.

lek. Wojciech Zaremba

Redaktor naczelny Więcej niż LEK. Amator fotografii, amator lotnictwa, profesjonalny wuzetkowicz, w tworzenie wysokiej jakości materiałów dydaktycznych dla studentów medycyny i młodych lekarzy zaangażowany od 2012 r.

Jeśli ma wybierać między byciem nerdem a byciem lekarzem, woli nie wybierać wcale. No… ewentualnie wybrać i to, i to.
Nie śpi, bo czuwa nad rozwojem kursu, a w wolnych chwilach odpowiada na pytania kursantów. W jeszcze wolniejszych chwilach namiętnie uprawia spacery po Krakowie. Na platformie WNL można go spotkać o każdej porze, a jeśli akurat go nie ma, to pewnie wspina się na któryś z kopców albo rozkoszuje się klimatem Kazimierza w jakiejś przytulnej kawiarni.

lek. Bogna Brzezińska

Zajmuje się tworzeniem prezentacji. Propozycję pracy w Bethink początkowo traktowała jako możliwość zarobienia na wyjazd do Chin. Na tyle jej się spodobało, że na stałe dołączyła do zespołu redakcyjnego.

W dzieciństwie baletnica, dziś początkujący lekarz. Po drodze kontroler jakości Audi. Problem stygmatyzacji pacjentów z chorobami skóry zainteresował ją dermatologią, a pasja do kobiecego piękna zaprowadziła do szkoły medycyny estetycznej. Udzielając korepetycji podczas studiów, zrozumiała, że dzielenie się wiedzą daje jeszcze więcej frajdy niż jej zdobywanie. Wtedy podjęła decyzję, żeby zająć się również edukacją.

Jej śmiech słychać, zanim pojawi się w polu widzenia. W wolnym czasie zawija się w koc, ogląda smutne filmy lub spotyka swoich ulubionych ludzi. Nierzadko wszystko jednocześnie. Miłośniczka niskobudżetowych podróży. Od wizyty w Japonii marzy, aby na rok zamieszkać w Tokio. Kocha wszystko, co dziwne i nietypowe. Poza tym, stare kamienice i brytyjski humor. Nie lubi niskiej temperatury, wymuszonej sympatyczności i kopytek z cukrem.

lek. Katarzyna Zaremba

Kasia dołączyła do naszego zespołu redakcyjnego w zamiejscowym oddziale krakowskim przy okazji 4. edycji kursu.
Kasia skończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.

Mówi, że najważniejszy jest dla niej kontakt z pacjentami. Wierzy, że czasami zwykły uśmiech potrafi sprawić, że dzień stanie się lepszy. W Bethink tworzy nowe materiały dydaktyczne i jest jednym z moderatorów na Kursie do LEK.

Kasia jest prawdziwym molem książkowym, uwielbia także oglądać filmy i seriale. Zapalony kibic siatkówki i tenisa - zwłaszcza jeżeli rakietę dzierży Roger Federer.

lek. Radek Żubka

Główkując nad rozwiązaniem problemu, zapomina o planach czy obowiązkach. Typ człowieka, który jak się za coś zabierze, to nie potrafi odpuścić (no chyba, że chodzi o sprzątanie w kuchni – przyp. kob.). Wierząc, że droga do poprawy torowana jest edukacją, wstąpił w szeregi zespołu Bethink i Więcej Niż Lek. Przygodę tę zaczął absorbującą funkcją moderatora, szukając prostych i zrozumiałych odpowiedzi na nierzadko wyszukane pytania kursantów.

Muzyka jest jedną z ważniejszych rzeczy. Poruszając się w świecie melodii i rytmu, spełnia się, pracując nad nowym projektem dźwiękowym i chciałby, aby był dobry niczym słuchowisko - Saga o wiedźminie.

Hobbystycznie zajmuje się denerwowaniem ludzi - zazwyczaj nieświadomym tupaniem i stukaniem w otaczające przedmioty. W tak zwanym “międzyczasie” paraduje w piżamie, trenując brazylijską sztukę walki oraz obmyśla chytry plan na połączenie zawodu lekarza ze zwiedzaniem świata i lotem w kosmos.

lek. Sara Kowalska-Żubka

Sara dołączyła do zespołu Bethink jako moderatorka podczas 4. edycji Kursu do LEK. Następnie przeszła do zespołu wydawniczego i zajęła się pisaniem wyobrażeń medycznych, których obecnie możecie posłuchać, ucząc się na platformie. To zadanie pozwoliło jej rozwinąć wyobraźnię i odkryć pokłady kreatywności!

Obecnie Sara kończy studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Łączy naukę z tworzeniem nowych prezentacji na platformie, a dzięki temu, że sama nadal studiuje - doskonale rozumie potrzeby i oczekiwania Kursantów.

Jeśli akurat się nie uczy i nie pracuje, zamienia się w ogrodnika i wraz z partnerem jedzie za miasto przekopywać wielki ogród warzywny. Ma nadzieję, że obrodzi on w tony zdrowego jedzenia, którym obdaruje rodzinę i przyjaciół.

Poza pracą w ogrodzie, w wolnym czasie Sara z upodobaniem przyjmuje pozycję psa z głową w dół albo zakłada deski na nogi - zimą snowboard, latem wakeboard.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie na co dzień towarzyszyć narodzinom różowych dzieci, ponieważ chciałaby zostać ginekologiem. Przy okazji ma też plan B: jeśli jej nie wyjdzie, będzie dostawcą świeżych warzyw i owoców do lokalnych ryneczków.

lek. Mikołaj Kolasiński

W marzeniach architekt, w rzeczywistości niedoszły prawnik, a obecnie lekarz stażysta. Wciąż rozważa zaskoczenie rodziny i rozpoczęcie nowych studiów, tym razem na szkole filmowej. Przygotowuje się do niej od kilku lat, szlifując fach aktorsko-filmowy na YouTubie, gdzie edukuje zdrowotnie Polaków. Razem z lek. Marcinem Czekałą współtworzy kanał Najprościej Mówiąc.

Jako osoba, dla której obraz jest zawsze atrakcyjniejszy niż słowa, w Bethink zajmuje się tym, co lubi najbardziej - zamienianiem suchej, pisanej wiedzy na formę wizualną. Uważa, że nauka jest wydajna, gdy pobudza kreatywność i wyobraźnię, dlatego za tym podąża w codziennej pracy. Od dziecka pianista, gadżeciarz, w wolnych chwilach podróżnik i amator designu.

lek. Marta Bandura

Towarzyszy platformie od drugiej edycji Kursu do LEK jako moderator.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Od początku studiów zakochana w reumatologii dorosłych, na stażu postanowiła zrobić przewrót w swoim życiu i zostać pediatrą. Dziś z zaangażowaniem dawkuje insulinę u swoich małych pacjentów. Robi rezydenturę z pediatrii w Gdańsku.

Miłośniczka starego kina i szeroko pojętej sztuki, głównie impresjonizmu. Z zamiłowaniem dba o dom przesadzając w domu kolejne roślinki i dokupując meble w kolorach pastelowych. Prywatnie szczęśliwa żona i tester kulinarnych eksperymentów Artura, którego edukuje w zakresie praktycznych zastosowań „zero-waste”. Gdy razem podróżują, ona pełni rolę przewodnika, ponieważ lepiej orientuje się w terenie i wie co warto zwiedzić. Jej mąż mówi, że świetnie składa ubrania w kostkę.

lek. Agnieszka Stanisz

Łodzianka z przypadku, przyszły specjalista chorób wewnętrznych z wyboru. Najpierw chciała mieć stadninę koni. Potem być projektantem ogrodów. Chemikiem. Aż w końcu została lekarzem.

Swoją przygodę z edukacją rozpoczęła organizując warsztaty z pierwszej pomocy dla kolegów z liceum, prowadząc pokazy chemiczne. Potem przyszedł czas na studentów medycyny i liczne kursy przygotowywane i prowadzone w ramach działalności w IFMSA-Poland.

Pracę w zespole Więcej Niż Lek zaczęła jako moderator – szukając odpowiedzi na pytania uczestników niczym porucznik Columbo; jak się okazuje pytań „dlaczego?`` jest w medycynie niemało.

Miłośniczka kawy, kryminałów, górskich wędrówek, kotów (a szczególnie jednego perskiego) i ciężkiej, gitarowej muzyki.

Gdy nie pracuje – czyta książki, gra w planszówki z przyjaciółmi, spaceruje, robi zdjęcia, pielęgnuje swój balkonowy ogródek albo eksperymentuje w kuchni piekąc ciasta z warzyw.

Lubi odkrywać nowe miejsca – każda podróż to początek kolejnej przygody i niezapomnianych przeżyć!

lek. Tomasz Jurasz

Świeżo upieczony absolwent Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Edukacja to jego pasja, lubi dzielić się wiedzą. Zaczynał jako korepetytor, następnie tworzył liczne opracowania do uczelnianych egzaminów, a obecnie wspiera uczestników Kursu do LEK jako moderator. Jak twierdzi, gdyby nie medycyna, zostałby nauczycielem.

Najbardziej ceni u innych uczciwość. Tomek kieruje się chęcią pomagania, uważa, że każdy zasługuje na szacunek. Nie toleruje oszukiwania. Jest perfekcjonistą, ma bzika na punkcie punktualności, musi mieć wszystko poukładane i zaplanowane.

W wolnych chwilach kręci pizzę, ogląda seriale, lub trenuje na siłowni. Wieczorami natomiast oddaje się lekturze kryminałów, próbując zgadnąć kto zabił. :)

lek. Marta Kolasińska

Miłośniczka roślin, fitnessiara, a przy okazji rezydentka położnictwa i ginekologii. Do zespołu Więcej niż LEK dołączyła jako redaktor, by stawić czoła niezliczonym źródłom wiedzy lekarskiej, które na bieżąco analizuje i aktualizuje.

Martwią ją zmiany klimatyczne, dlatego wprowadziła do swojego życia filozofię zero waste, a także kuchnię roślinną. Gdyby nie została lekarzem, założyłaby własną kwiaciarnię. Fanka języków obcych, szczególnie niemieckiego, który według niej... tak - brzmi pięknie!

lek. Dominika Spyra-Skrabaczewska

Dominikę możecie znać z Kursu do LEK, gdzie jako moderator odpowiada na Wasze pytania. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie stażystka. Poza murami szpitala możecie ją spotkać na zajęciach Zumby, które prowadzi. Z resztą Dominika tańczy od dziecka i jak mówi taka forma treningu pozwala jej się spełniać i dawać innym pozytywną energię każdego dnia.

Wielka miłośniczka zwierząt, nawet myślała o zostaniu weterynarzem, jednak wybrała lekarski. Sama ma trzy psiaki, w tym dwa rasy Jack Russell Terrier, chociaż mówi, że bardziej pasowałaby do nich nazwa Jack Russell Terror. >.<

Uwielbia motoryzację i śledzi wszystkie nowinki techniczne branży samochodowej, pała także miłością do bardziej zabytkowych modeli. Obecnie zbiera pieniądze na jeden z takich zabytków bo jak mówi: takie auta mają duszę.

Twierdzi, że jest uzależniona od kolekcjonowania butów sportowych. Ma ich ok. 60 par i absolutnie każda para jest dla niej wyjątkowa. Gdyby z medycyną jej nie wyszło to o butach wie wiele i pewnie otwarłaby jakiś własny biznes - mini shoeshop. To by było coś!

Dominika idzie przez życie z uśmiechem na twarzy. Wszędzie jej pełno i nie może usiedzieć na miejscu dłużej niż 5 minut. Mówi, że charakterem przypomina właśnie swoje psy, goniące za tenisowymi piłeczkami - bo najważniejsze w życiu jest to, żeby się nie nudzić!

lek. Julia Buchnat

Julia jest absolwentką kierunku lekarskiego UMP, a w Więcej niż LEK pracuje jako redaktorka kursów. Jak mówi, tworzenie treści dla WnL przeciwdziała jej wypaleniu naukowemu, a pogłębianie wiedzy stało się dla niej prawdziwą przyjemnością.

Odkąd pamięta, jest ciekawa świata, a przede wszystkim człowieka i jego natury. Żeby pogłębić swoją wiedzę humanistyczną, rozpoczęła przygodę ze studiami psychologicznymi. Julia na co dzień poszukuje przede wszystkim spełnienia i możliwości wyrażania siebie. Kreatywność, wrażliwość i empatię równoważy w życiu ironią i poczuciem humoru.

Dotychczas po godzinach Julia spełniała się na scenie w kole teatralnym UAM jako aktorka-amatorka. Obecnie wolny czas spędza na spacerowaniu, prowadzeniu długich dyskusji z przyjaciółmi, czytaniu, chodzeniu do teatru i rozpieszczaniu swoich 5 kilogramów kociego futra.

lek. Maciej Smoła

Jednoosobowa filia Bethinka wysunięta najbardziej na wschód. Rodzinnie z Zamościa, obecnie mieszka i pracuje w Lublinie. Kiedyś żył też w Krakowie, za którego obwarzankami nadal tęskni po nocach.

Użytkownicy portalu mogą znać go przede wszystkim z Kursu do LEK, gdzie odpowiada na ich pytania jako moderator i podrzuca pomysły na łatwiejsze zapamiętywanie materiału. Zyskał też tytuł koordynatora bazy dydaktycznej - niedyplomowanego miłośnika Dysku Google.

Zafascynowany medycyną w ogóle, a interną i kardiologią w szczególe. Zobaczył kiedyś pierwsze EKG i tak już się zauroczył. W pracy lubi nieść pomoc i rozmawiać z pacjentami, darząc ich empatią i zrozumieniem. Stara się pamiętać o młodszych adeptach sztuki lekarskiej, ucząc i pomagając jak tylko może.

Niepoprawny optymista: zawsze znajdzie dobrą stronę życia. Świat zachwyca go codziennie coraz bardziej i cieszy najmniejszymi głupotami. Uwielbia się śmiać i dzielić się pozytywną energią z ludźmi. Ceni w nich otwartość i szczerość. Wierzy, że każdy człowiek skrywa w sobie coś wartościowego i ciekawego.

W wolnym czasie czyta, najchętniej: coś o psychologii, technologii lub sci-fi. Wieczorami grywa w planszówki, zajadając się Jeżykami i popijając wino z przyjaciółmi. Uwielbia taniec, jazdę na nartach i kontuzje na rolkach.

lek. Mateusz Tomaszewski

Chemik z wykształcenia, lekarz z powołania. Kocha książki, dzieci, koty, kino, poezję, filozofię, kartografię, sztukę... tak właściwie to nie interesuje go tylko opowiadana trzeci rok z rzędu historia choroby wrzodowej cioci Basi.

(Dosyć) młody: mąż, tata, lekarz, moderator. W wolnych chwilach pracuje dla wydawnictw medycznych, doszukując się dziury w całym. W chwilach jeszcze wolniejszych bawi się z córką. Gdyby spanie było dyscypliną olimpijską, miałby szansę co najmniej na srebro.
Zdecydowanie woli słuchać, niż mówić – starsze panie w szpitalu go za to kochają. Ostoja spokoju – tylko grawitacja jest go w stanie wytrącić z równowagi.

lek. Eliza Fereniec

Trychocyjanotyczka z nieślubnym kotem i wieloletnim doświadczeniem w mordowaniu roślin doniczkowych. W chwilach pomiędzy stwierdzaniem kolejnych zgonów domowej zieleni, odpowiada na pytania kursantów, jeździ swoim fantastycznym oplem po Bydgoszczy, testuje lokalne knajpy i mebluje mieszkanie starym sprzętem szpitalnym. Uwielbia pracę w godzinach nieprzyzwoitych, podgrzewane podnóżki i suchary w książkach medycznych. Gardzi ziemniakami w żurku i muzyką disco polo, bez względu na okoliczności występowania.

lek. Joanna Chorbińska

Asia ukończyła z wyróżnieniem za najwyższą średnią studia na Uniwersytecie Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Została także wyróżniona medalem im. Ludwika Hirszfelda dla najlepszego absolwenta. Aktualnie rozpoczęła studia w Szkole Doktorskiej i będzie robić doktorat z urologii.
Na Kursie do LEK po raz pierwszy pojawiła się jako uczestniczka na 5. edycji i została z nami na dłużej jako moderatorka i redaktorka.

Obecnie realizuje specjalizację z urologii. Chce obalić stereotyp, że tylko mężczyźni nadają się do dziedzin zabiegowych. Marzy także o tym, żeby przekazywać wiedzę młodszym pokoleniom lekarzy i łączyć pracę w szpitalu z pracą nauczyciela akademickiego.

Prywatnie posiadaczka 4 kotów: Amelii, Brandona, Havany i Pasi, które mieszkają z nią, chociaż zapytane twierdzą, że jest na odwrót. :) W wolnym czasie trenuje balet oraz tańczy w operetce we Wrocławiu i w Niemczech. W tłumie bez trudu ją rozpoznacie - kokarda, kwiatek lub opaska we włosach to pozycja obowiązkowa. Asia jest perfekcjonistką, a zamiłowanie do organizacji, list zadań, segregowania i układania tylko jej w tym pomaga.

lek. Aneta Choręziak

Aneta jest lekarzem stażystą, ukończyła kierunek lekarski na UMP otrzymując dyplom z oceną bardzo dobrą. Za osiągnięcia w działalności naukowej i społecznej została wyróżniona Medalem Rektora, a także Stypendium Naukowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W czasie studiów działalność naukową łączyła z wystąpieniami na konferencjach o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Jest również autorką i współautorką kilku publikacji naukowych. Do osiągnięć dających jej największą satysfakcję należy… półmaraton! Pierwszy w życiu, który przebiegła niespełna 2 tygodnie po wrześniowym LEK-u.

Aneta jest absolutną entuzjastką sportu, podróży i… nauki! Lubi się uczyć - zgłębiać wiedzę, poszerzać horyzonty. Poza tym, jest perfekcjonistką - jeśli czegoś się podejmuje, to działa na 200% swoich możliwości. Nie boi się wyzwań i konsekwentnie realizuje wyznaczone cele.

Zazwyczaj ma milion pomysłów na minutę i przynajmniej o połowie z nich może w ciągu tej minuty opowiedzieć. Chciałaby, żeby doba trwała trochę dłużej, mogłaby wtedy jeszcze więcej pomysłów zrealizować - dopóki to jest niemożliwe, wypełnia każdą jej sekundę, nie znosi bezczynności!

lek. Oliwia Naskręt

Oliwię możecie znać z platformy WNL, jako moderator odpowiada na Wasze pytania. Ukończyła z wyróżnieniem studia na UMP i praktykuje jako lekarz stażysta.

Zarówno w pracy w poznańskich szpitalach, jak i tej na Kursie do LEK, łączy chęć niesienia pomocy innym. Oliwia jest idealistką i każdego dnia stara się czynić świat lepszym.

Wolne chwile spędza na ściankach wspinaczkowych, w ten sposób odpoczywa i, jak sama mówi, medytuje w ruchu. Jej marzeniem jest zdobycie szczytu El Capitan. Latem, oprócz wspomnianej wspinaczki, Oliwia chodzi po szlaku i uprawia biegi trailowe. Zimą także spotkacie ją w górach, tym razem na nartach. Każdy dzień, niezależnie od pory roku rozpoczyna sesją jogi.

Kocha kwiaty i interesuje się florystyką, o czym świadczy jej balkon – cały w różanych pąkach. Uwielbia muzykę, sama gra na flecie poprzecznym, natomiast najchętniej słucha progresywnego rocka.

lek. Katarzyna Karoń

Kasia ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarskim i rozpoczęła staż. Następny krok, który planuje to specjalizacja z interny, a później z endokrynologii. W Więcej niż LEK zajmuje się tworzeniem materiałów do kursów.

W wolnych chwilach zajmuje się głównie muzyką: gra na basie, gitarze i pisze piosenki. Od zawsze śpiewa w chórach, czasem również w zespołach kameralnych. Uwielbia język francuski począwszy od nauki, a na słuchaniu i mówieniu kończąc. Kiedy nie zgłębia zawiłości francuszczyzny, Kasia trenuje pilates.

lek. Agnieszka Karwacka-Kramarz

Agnieszka Karwacka-Kramarz - lekarka stażystka, której marzy się chirurgia specjalistyczna. Neurochirurgia, torakochirurgia, kardiochirurgia, wszystkie mają w sobie to coś. Prywatnie mama małej Nel i żona Sebastiana. Razem mają nadzieję, że uda się pogodzić życie wesołej rodzinki, hobby i pracę w szpitalu.

W wolnym czasie triatlonistka przemierzająca kilometry polskich dróg na swojej różowej szosie, a zapach chloru to jej perfumy. Nigdzie nie rusza się bez swojego Kindle'a, na którym znajdują się niezliczone biografie, wszystkie książki Stanisława Lema oraz subskrypcja Economisty.

Marzy jej się, jeśli kiedyś znajdzie na to czas, zostanie pilotem liniowym w ramach odskoczni od medycyny. Fascynują ją dokładne procedury panujące na pokładzie samolotu, które mogłyby być przeniesione w świat medycyny.
W Więcej niż LEK uwalnia swoje zamiłowanie do aktualnych informacji z rzetelnych źródeł przenosząc je na slajdy jako redaktor.

lek. Karolina Rafałowicz

Karolina skończyła Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. W medycynie lubi różnorodność i podobają się jej prawie wszystkie dziedziny. Dlatego też po stażu zaczęła specjalizację z medycyny rodzinnej, żeby mieć pacjentów w każdym wieku i z każdym rodzajem chorób.

Na co dzień możecie spotkać ją pędzącą na rowerze po Wrocławiu, skąd pochodzi. Udowadnia, że niezależnie od pory roku – da się jeździć i po lodzie i po śniegu, albo sukience i butach na obcasie. Czas wolny najczęściej spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi. Lubi spotykać się z bliskimi - rozmowy, wspólna kawa, obiad czy spacer to częsty punkt w jej grafiku.

Karolina uwielbia sport! Od zawsze oglądała z braćmi i tatą dużo piłki nożnej i wszelkich innych dyscyplin. Potem sama grała w przeróżne dyscypliny od piłki ręcznej i koszykówki po ringo, badmintona i tenis stołowy. Na studiach zaczęła trenować trójbój siłowy (po dwóch latach niestety z braku czasu zrezygnowała z przerzucania żelastwa, ale nadal wspomina ten czas z uśmiechem. Karolina także trochę amatorsko biega – dwa razy przebiegła półmaraton i uważa, że po zsumowaniu to tak jakby prawie przebiegła maraton. ;)

lek. Tomasz Zemła

Tomek to świeżo upieczony lekarz-stażysta. Zawsze marzył, żeby zostać inżynierem albo programistą - ostatecznie wybrał medycynę. Jednak jego zamiłowanie do technologii i komputerów dało o sobie znać, dlatego wybrał radiologię i diagnostykę obrazową jako przyszłą specjalizację.

Zamiłowanie do dzielenia się wiedzą i edukacji ma w genach - pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Sam kontynuuje tę tradycję i pracuje jako nauczyciel akademicki. Ilość obowiązków tylko bardziej motywuje go do działania. Wyznaje zasadę, że skuteczność organizacji czasu jest wprost proporcjonalna do ilości obowiązków. Dlatego pomimo wielu obowiązków Tomek ma jeszcze czas na pasje.

Wolny czas spędza oglądając seriale, czytając książki, uczy się snycerstwa i pracy w drewnie. A kiedy tylko pogoda pozwala, wędruje. Wielodniowe piesze trasy, jak Camino de Santiago należą do jego ulubionych.

Paweł Jarkowski

Paweł poza pracą przy Kursie do LEK, kończy studia na kierunku lekarskim ŚUM w
Katowicach. Jego ścieżka na medycynę rozpoczęła się od technikum, a konkretnie klasy o profilu technik elektronik. Elektronikiem jednak nie został, bo w 2. klasie naoglądał się Dra
House’a i zaczął marzyć o medycynie. Nauka do matury z biologii i chemii wygrała z nauką zawodu, a marzenie się spełniło. Po latach nauki medycyna stała się tylko bardziej fascynująca. W przyszłości chciałby się zająć medycyną rodzinną lub pediatrią. Chociaż pewnie te plany zweryfikuje czekający go niedługo staż.

W wolnym czasie, Paweł gra w koszykówkę, niedawno na nowo odkrył w sobie pasję do tego sportu i jeśli tylko jest wystarczająco ciepło, prawdopodobnie spotkacie go na boisku. Kiedy nie rzuca za 3 punkty, przygotowuje scenariusze i prowadzi kampanie RPG dla przyjaciół jako mistrz gry. Ma wiele pasji i zainteresowań, począwszy od czytania książek, przez granie na basie, a na odwiedzaniu strzelnicy kończąc. Jego największym marzeniem, już od czasów dzieciństwa, jest wycieczka do USA. Mówi, że najchętniej zwiedziłby wszystkie parki narodowe tego kraju.

lek. Marta Krzysztofik

Marta dołączyła do naszego zespołu jako moderatorka. Ślązaczka z pochodzenia, krakowianka z wyboru. Obecnie lekarz stażysta. Kiedyś chciała być naukowcem, więc przez pierwsze lata studiów po zajęciach pracowała w laboratorium i prowadziła badania na liniach komórkowych. Szybko jednak pokochała przedmioty kliniczne i już nie wyobraża sobie pracy bez kontaktu z pacjentem.

Uwielbia podróże, dlatego w trakcie studiów realizowała praktyki wakacyjne w różnych krajach Europy, a na 6. roku część przedmiotów - w Los Angeles na UCLA. Kocha słońce i ciepło, więc obecnie tęskni za kalifornijskim klimatem, palmami i road tripami. Jest miłośniczką Włoch i kuchni tego rejonu, gotując zgłębia tajniki włoskich klasyków. Dla dobrego samopoczucia trenuje jogę i pilates, a także przemierza Kraków na rowerze, gra w squasha, natomiast zimą jeździ na nartach. Zamiast oglądać Netflixa, woli przeczytać dobrą książkę, posłuchać muzyki, szczególnie z lat 60. i 70, lub spotkać się z bliskimi ludźmi.

lek. Borys Stefański

Przyszły medyk nuklearny (→ samiec gamma), wyrywający z trzewi piśmiennictwa fakty mniej lub bardziej znane opinii publicznej (→ moderator). Zanim wybrał swoją drogę zawodową, marzył o karierze operatora betoniarki, hutnika lub kapitana żeglugi wielkiej - przeważyła jednak chęć poznania odpowiedzi na zadane przez Erwina Schrödingera, proste z pozoru, pytanie - „czym jest życie?”.

Prywatnie – miłośnik kultury iberyjskiej i żeglarstwa – specjalizuje się w, typowym dla basenu Morza Śródziemnego, ożaglowaniu łacińskim. W wolnych chwilach zgłębia arkana fotografii i królewskiej gry – dumnie określa się mianem początkującego szachisty od około dwudziestu lat.

Natalia Górecka

Kształcąca się na UJ przyszła edytorka, która jak dotychczas najwięcej nauczyła się w Bethinku. Czuwa nad estetyką i poprawnością materiałów realizowanych w ramach Kursów Przedmiotowych. Uważa, że praca jest równie dobrą formą wypoczynku co gotowanie, spacery po Krakowie czy tworzenie DIY, które uwielbia.

Amatorka poezji (we wszystkich znaczeniach tego słowa), aspirująca aktywistka feministyczna i pro-równościowa, miłośniczka zwierząt. Posiadaczka rozkosznego kotka Bekona, z którego imienia zawsze musi się tłumaczyć.Zafascynowana psychologią i zjawiskiem, pięknie określanym po polsku, well-beingu.Mówi, że uwielbia każdy rodzaj muzyki, ale zapomina, że istnieje jeszcze disco polo.

lek. dent. Adrian Modrzyk

Adrian jest lekarzem dentystą, ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W Bethink prowadzi zespół stomatologów tworzących Kurs do LDEK. Kiedy nie zagląda w zęby pacjentów, oddaje się swoim dwóm pasjom – podróżom i gotowaniu, czasami nawet łącząc je ze sobą.

Lubi podróżować, zarówno tam gdzie jest zimno, jak i tam, gdzie świeci słońce. Spędził między innymi 2 tygodnie pod namiotem na Islandii, a ostatnio 2 miesiące w Azji Poludniowo-Wschodniej. W planach ma dalszą eksplorację Azji, a w przyszłości Ameryki Południowej.
Każdy wyjazd dla Adriana to zarazem podróż kulinarna i poznawanie kuchni regionalnej. Niestraszne są mu dziwne przysmaki - jego kubki smakowe skonfrontowały się już z durianem czy fermentowanym rekinem, czyli hákarl.
Od zawsze spełniał się również artystycznie - aktualnie wieczory spędza na lepieniu naczyń z gliny. Jest też maniakiem palenia świec, które zresztą sam, od A do Z, tworzy.
Latem prawdopodobnie spotkacie go na festiwalach. W przyszłym roku ma zamiar spełnić swoje marzenie i pojechać do Budapesztu na 7-dniowy Sziget Festival.
Od niedawna Adrian dołączył do grona psich rodziców i został dumnym opiekunem Gustawa.

lek. dent. Agnieszka Wojciechowska

Aga skończyła studia na Uniwersytecie Medycznym z wyróżnieniem i obecnie pracuje jako lekarz dentysta. W Bethink zajmuje się redagowaniem treści i przygotowywaniem prezentacji. Praca kliniczna w gabinecie oraz zajmowanie się dydaktyką to dla niej idealne połączenie pozwalające na własny rozwój i pomoc innym.

Edukacja i praca z dziećmi zawsze sprawiała jej ogromną satysfakcję i przyjemność; nie ma się co dziwić jej zamiłowaniu do nauczania oraz chęci dzielenia się wiedzą - jej rodzice są nauczycielami. Swoją przygodę z edukacją rozpoczynała od bycia wychowawcą kolonijnym, a następnie udzielała korepetycji.

Pasją Agnieszki jest również taniec współczesny. W zespole tańczyła przez 4 lata, a w tym roku miała okazję znów powrócić na scenę. Oprócz tańca bardzo lubi też zajęcia na siłowni i domowe treningi.

Uwielbia spotykać się z rodziną i przyjaciółmi oraz wciąż poznawać nowych ludzi, daje jej to mnóstwo energii i powoduje, że uśmiech nigdy nie znika z jej twarzy.

Agnieszka kocha podróże i odkrywanie nieznanych miejsc. Przez kilka lat należała do młodzieżowego stowarzyszenia Harcerskie Wędrowanie. Dotarła już do Meksyku, a w planach ma Tajlandię i Bali. Pomimo szczerej miłości do słońca i ciepła, chętnie zwiedziła już także Szkocję i Kraje Nadbałtyckie.

Jest miłośniczką francuskich i włoskich filmów oraz dobrej czarnej kawy, obowiązkowej każdego dnia. W wolnych chwilach lubi czytać książki, otulona w ciepły koc z wełnianymi skarpetami w blasku światełek i świec. Interesuje się również zdrowym odżywianiem, lubi eksperymentować w kuchni, łączyć i tworzyć własne przepisy. Ekspertka kaszy jaglanej, marchewki i jarmużu.

lek. dent. Judyta Babik

Judyta skończyła studia na Uniwersytecie Medycznym i obecnie pracuje jako lekarz dentysta. W jej pracy cieszy ją robienie wypełnień jak najlepiej imitujących anatomię zęba. W Bethink zajmuje się redagowaniem treści i przygotowywaniem prezentacji do Kursu do LDEK.

W wolnych chwilach czyta i właśnie pochłania kolejną serię skandynawskich kryminałów. Bardzo lubi ciężkie granie, co nie przeszkadza jej w słuchaniu Marii Callas. Natomiast pracując w domu nad Kursem do LDEK, namiętnie odtwarza soundtrack z Narcosa.

Nie wyobraża sobie roku bez koncertu - niedługo wybiera się na Rammstein.

Pasjonują ją podróże, odwiedziła już część Azji, teraz planuje poznać Amerykę Południową. Stało się to przyczyną nauki hiszpańskiego. Podróże łączą się bezpośrednio z poznawaniem nowych smaków i kuchni regionalnych. Gdy wyjeżdża, jej żołądek nie ma dna.

Kiedy uda jej się znaleźć spokojną chwilę, rysuje ołówkiem. Inspiruje się Alfonsem Muchą i sztuką secesyjną, którą uwielbia.

lek. dent. Michalina Muszyńska

Niepoprawna marzycielka, kreatywny roślinożerca, typowy zodiakalny bliźniak. Oprócz stomatologii studiowala tez na Warszawskiej Szkole Filmowej.
W wolnym czasie maniakalnie słucha muzyki, medytuje i zgłębia wiedzę na temat psychosomatyki, mindfulness i slow-life. Czasem maluje na płótnie, a z wycinków z gazet, tworzy sztukę absurdu, wyklejając kolaże. Zapalona joginka, marzy by kiedyś zostać instruktorem i zarażać pasją innych.

W stomatologii najbardziej lubi połączenie medycyny i sztuki, bo niesamowitą frajdę sprawiają jej estetyczne odbudowy. W przyszłości chciałaby rozwijać się w kierunku stomatologii estetycznej oraz implantologii, żeby tworzyć metamorfozy uśmiechu u swoich pacjentów.

lek. dent. Agnieszka Mączkowiak

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W Bethink zajmuje się moderacją Kursu do LDEK. Największą radość sprawia jej praca z małymi pacjentami. Na co dzień zajmuje się stomatologią dziecięcą i ortodoncją.

Kocha taniec, szczególnie latino, jazdę na nartach i podróże. Pasjonuje ją także projektowanie wnętrz - wciąż tworzy nowe aranżacje w swoich czterech kątach i szuka inspiracji wnętrzarskich. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która towarzyszy jej na każdym kroku.

lek. dent. Marta Worona

Marta dołączyła do zespołu Więcej niż LEK jako redaktorka Kursu do LDEK. Zajmuje się przede wszystkim tematami związanymi z ortodoncją i prawem medycznym. Kiedy nie pracuje nad kursem, jest stomatologiem i przyjmuje pacjentów.

Wolny czas spędza gnając na rowerze przez świat. Z ciekawostek, lubi język niemiecki, wg niej brzmi pięknie. :)

Ewa Kaminska

Ewa dba o to, żeby nasze narzędzia były jak najbardziej przyjemne i intuicyjne w użytkowaniu - prowadzi zespół UX/UI. Ukończyła studia z komunikacji wizualnej w Schola Posnaniensis. Swoją pracę zawodową zaczynała w lokalnych agencjach, ale pierwsze tajniki projektowania digitalowego poznawała w Interactive Solutions by Saatchi&Saatchi. Jak sama mówi, na jej rozwój dotąd największy wpływ miało założenie własnej agencji (Digital Story) i softwarehouse’u (UX Dream).

Razem z dwójką przyjaciół przez 5 lat prowadziła prawie 40-osobowy zespół designerów i programistów. Właśnie w ramach tych doświadczeń, gdzie w roli Head of UX wraz z zespołem tworzyła rozwiązania webowe B2B i B2C dla międzynarodowych marek, rozkochała się w UXie. Wszechstronne doświadczenia i ciągła chęć rozwoju oraz poszukiwania nowych wyzwań sprawiły, że w Bethink Ewa realizuje się jako UX designer na zupełnie nowym poziomie - z pasją i z misją. :) Uwielbia to, co robi, więc czasami potrafi zapomnieć o całym świecie, kiedy oddaje się pracy.

Dla równowagi ciała i umysłu Ewa gra w tenisa, biega, czasem tańczy, a jeżeli aura na dworze pozwala - śmiga na snowboardzie. Latem zaś wybiera kulinarne podróże po słonecznej Toskanii lub winnych ścieżkach Hiszpanii. Sama także uwielbia gotować: sernik z mango i lemon curd oraz królik w czerwonym winie z jabłkową melasą i tymiankowym masłem to jej popisowe dania. Aż ślinka cieknie! A jak już przy stole jesteśmy, Ewa chętnie doradzi Wam, jakie wino będzie pasowało najlepiej do tych smakołyków.

Kiedy nie zwiedza nowych gastronomicznych szlaków, ogląda filmy i czyta książki - najchętniej sięga po science fiction i kryminały. A jeżeli potrzebuje kompletnego resetu… lata w tunelu aerodynamicznym.
Praca w Bethink dość szybko pozwoliła jej odkryć też nową pasję - razem z kolegami z pracy spotyka się, żeby do późnych godzin wieczornych grać w planszówki. :)

Martyna Przygoda

Po pierwszym roku kognitywistyki nie miała pojęcia, co będzie robić w życiu. Zdecydowała się więc rozpocząć dodatkowo psychologię. Po zajęciach z usability już wiedziała, czemu chce się poświęcić. Rzuciła studia psychologiczne i w zamian, równolegle kontynuując kognitywistykę, rozpoczęła pracę w agencji, gdzie zdobywała doświadczenie w zakresie UX. Po ponad 3 latach zdecydowała się na zmianę - rezygnację z agencyjnego stylu pracy na rzecz jednego produktu - tak trafiła do zespołu Bethink.

Bliscy nazywają ją zakupoholiczką, ale ona nie widzi w tym żadnego problemu (O, widzicie tę promocję?! Takich butów jeszcze nie mam…). Uwielbia ciepło i słońce, najbardziej w ogrodzie w rodzinnym domu. Jednak nie narzeka, jeśli ma do czynienia z zagranicznym słońcem - z chęcią organizuje niskobudżetowe wypady, czasem dłuższe, czasem krótsze (jak urlop pozwoli).

Z książek czytuje thrillery psychologiczne - te pochłania w dwa dni. Czasami zmienia je na książki dotyczące rozwoju osobistego (i nie tylko) - te zdecydowanie dłużej, z ołówkiem w ręku i z masą refleksji.

Poza tym większość życia uwiecznia na zdjęciach - alert o brakującej pamięci na jej telefonie to jedno z głównych powiadomień. Kilka z nich lądują zawsze na jej Instagramie, gdzie tworzy minipamiętnik z wyjazdów i ważnych chwil w życiu.

Paulina Moszczyńska

Zanim pochłonęło ją IT, studiowała historię sztuki i z nią wiązała swoją przyszłość. Pracowała zarówno nad rozwojem większych produktów, jak i w bardziej „startupowych” projektach z Polski i zagranicy. Zbiera wymagania, opracowuje koncepcje, projektuje interfejsy, układa procesy zespołowe i inne takie.

Od 6 lat pracuję w IT, a od prawie 4 lat zajmuje się kompleksowym projektowaniem produktów cyfrowych dla różnych branż.

Sebastian Krupiński

Jednoosobowa filia Zachodniopomorska. Zajmuje się tworzeniem materiałów graficznych i przeganianiem kotów z klawiatury.
Absolwent Koszalińskiego ``Wzornictwa``, grafik, projektant, malarz, ilustrator, nerd, amator muzykowania, planszówek, wycieczek rowerowych, wspinaczki skałkowej i wszelkiej maści przejawów działalności artystycznych.

W Bethink znalazł się wyłącznie dzięki jawnej koligacji rodzinnej i tajnym konszachtom.

Grzegorz Krupiński

W Bethink odpowiedzialny głównie za animowanie materiałów edukacyjnych i promocyjnych, zwiewną kreską wspiera również dział ilustracji.
Z wykształcenia i zamiłowania projektant wszelakich form wizualnych i nie tylko.

Prywatnie miłośnik natury, życia pełną piersią i utylizacji czasu na jak najbardziej niedorzeczne sposoby, co czyni go wybitnym znawcą wpatrywania się godzinami w sufit..
Poza tym sam pisał ten tekst...pisanie mu średnio idzie....next!

Katarzyna Lange

Kasia chciała zostać projektantką utopijnego świata, niestety nie ma takiego zawodu, dlatego została projektantką, artystką... i polską Gretą Thunberg. Jak sama mówi, chciałaby móc spróbować swoich sił w każdym kreatywnym zawodzie świata. Interesuje się wszystkim, co można zaprojektować lub wyrzeźbić, od urbanistyki po płytki podłogowe. Praca to jej największa pasja, zaraz po miłości do natury. Dlatego też kocha podróżować i jest ciekawa świata, nowych miejsc, nowych ludzi, nowych przeżyć, nowych sportów.

Co prawda nie odwiedziła jeszcze wszystkich kontynentów, ale jest to na jej liście! Wspomina, że przypadkiem trafiła na antyrządowe zamieszki w Stambule, widziała wodospad w kopalni, nieoczekiwanie zrobiony dynamitem przez górników, widziała spadający meteor na tle zorzy polarnej. Liczy, że ten wyjątkowy timing, który towarzyszy jej podróżom, pozwoli jej kiedyś zobaczyć erupcje wulkanu.

Ewelina Lesik

Ewelina skończyła krakowską ASP, a obecnie kontynuuje swoją edukację jako doktorantka tej uczelni. Oprócz studiowania sztuk pięknych, obroniła pracę inżynierską z dziedziny ochrony środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W Bethink zajmuje się ilustracjami dla kursów medycznych, jak sama mówi: fascynuje ją anatomia i wnętrze organizmu.

Wielbicielka roślin i zwierząt, ze szczególnym upodobaniem do chartów, bo anatomia u tych psów jest widoczna tuż pod skórą. W wolnym czasie spaceruje ze swoim chartem, ogląda seriale, filmy dokumentalne, poszukuje nowych kwiatków (chociaż już nie ma na nie miejsca), rzeźbi dziwne stworzenia, będące fuzją oglądania tego co jest na zewnątrz i wewnątrz organizmów żywych.

Marta Urbańska

W Bethink Marta zajmuje się projektowaniem graficznym i DTP, a także dba o spójność i jakość naszych brandów. Mówi o sobie: projektantka i ilustratorka, badaczka i tutorka. Od 2021 - doktora sztuki. Poza tym - całkiem miły człowiek.

Projektowanie to jej wielka, lecz nie jedyna pasja. Oprócz pracy w Bethink działa również na gdańskiej ASP, gdzie naucza podstaw kompozycji i projektowania urbanistycznego. Uwielbia życie akademickie i, jak sama podkreśla, wierzy, że dzięki pracy ze studentami już nigdy się nie zestarzeje i na zawsze pozostanie niedoścignionym ancymonem. Kocha nadmorskie miasta i morze. Fascynuje ją Północ i Daleki Wschód. Interesuje się urbanistyką, historią i tym, jak zmieniają się współczesne metropolie. Godzinami słucha audiobooków i podcastów. Coraz bardziej docenia codzienne rytuały: rano musi być joga, potem kawa (koniecznie speciality i koniecznie z dripa), po południu spacer po plaży, a wieczorem książki. Bardzo dużo książek. Jeżeli chcielibyście zobaczyć prace Marty, zajrzyjcie tutaj!

Dominika Ornoch

Urodzony organizator i ``ogarniacz``. Zarządzała administracją i komunikacją w międzynarodowej firmie inżynieryjnej oraz w mniejszej, lokalnej. Równocześnie zajmowała się też marketingiem, brandingiem, copywritingiem oraz miękkim HRM. Ma dwuletni epizod z własną działalnością. Ten nauczył ją olbrzymiego szacunku dla wszystkich, którzy mają odwagę prowadzić własne przedsiębiorstwa. Sama poległa, z czego bardzo się cieszy, bo uświadomiła sobie, do czego faktycznie jest stworzona. A do czego nie jest. :)

Od lat marzyła, żeby dołączyć do ekipy ludzi, którzy łączą kreatywność z chęcią własnego rozwoju i pomocy innym. W Bethink odnalazła 108% tego marzenia! Teraz, wykorzystując swoje doświadczenia, zajmuje się szeroko pojętą administracją, aby wszyscy inni mogli tu robić swoją robotę i potem spać spokojnie.
Prywatnie pasjonatka kina, od Tarantino, przez Jarmuscha po Guy'a Ritchi'ego. Liczba obejrzanych filmów - grube tysiące. Poznawanie ludzi i podróżowanie to kolejne, co mocno przyspiesza jej puls. Na mapie przyszłości zaznaczyła Nepal i Butan, które planuje zwiedzić ze swoim niedawno urodzonym synkiem. Ponad wszystko ceni sobie wolność, która jest dla niej połączeniem nicniemuszenia z wszystkomożeniem. Aaa! I uwielbia opowiadać kawały.

Szymon Chorodeński

Z wykształcenia ekonomista, w trakcie studiów prawniczych. W Bethink stoi na straży prawa i porządku dbając, aby administracyjny wymiar naszej działalności funkcjonował bez zarzutu.

Szczególne miejsce w sercu Szymona zajmują nauki penalne. O prawie karnym może dyskutować bez końca. Obok praktyki zawodowej, marzy po cichu o karierze nauczyciela akademickiego.

Śmieje się, że jest chodzącym memem: studiuje prawo, nie je mięsa i podobno kiedyś był na crossficie. W wolnych chwilach uprawia jeździectwo, a zimą rekreację narciarską Jeśli aura nie sprzyja - czas spędza najchętniej ze swoimi kotami: Darkiem i Adamem. Lubi Azję i azjatyckość odmienianą przez wszystkie przypadki. Twierdzi, że urodził się mając 60 lat i od tamtej pory już tylko się starzeje - uwielbia senioralne rozrywki i nie najlepiej wychodzi mu obsługa smartfona.

Kamil Znamiec

Jeżeli pisaliście do nas na Facebooku lub via e-mail, na 99,9% rozmawialiście właśnie z nim. Kamil to nasza Osoba Pierwszego Kontaktu! Na każde pytanie znajdzie odpowiedź i rozwiąże każdy problem.

Kiedy nie odpowiada na Wasze pytania, Kamil prawdopodobnie prowadzi jakąś sesję RPG jako Mistrz Gry, uczestniczy w larpie lub po prostu używa swojej wyobraźni. Możecie go spotkać na konwentach, nie tylko w roli uczestnika, lecz także organizatora wydarzeń! Uwielbia Rona Swansona, chociaż swoje serce dzieli także na załogę Star Treka.

W wolnych chwilach, między pracą a tworzeniem następnych kart postaci, gra na basie. Dodatkowo Kamil chce się rozwijać jako łowca głów amator, do tej pory może pochwalić się zerową skutecznością. Jednak wierzy, że kiedyś to się zmieni!

Z ciekawostek warto dodać, że Kamil uwielbia Excela. Możliwość automatyzacji arkuszy i wpisywania następnych funkcji sprawiają mu niebywałą radość. :)

Olga Kaczmarek

Z wykształcenia antropolog i medioznawca, która odkryła, że cieszy ją jak w folderach panuje porządek, a dokumentacja się zgadza. A gdy może przy okazji porozmawiać z ciekawymi ludźmi to już w ogóle jest dobrze, więc rozpoczęła pracę w administracji w firmach związanych z branżą IT, aż na jej drodze pojawił się Bethink.

Po pracy z reguły gra w gry (komputerowe, RPG, planszowe) lub szyje na maszynie kolejną sukienkę. Jeśli potrzebuje chwili spokoju, czyta książki w towarzystwie dwóch psów o imionach Luna i Leda.

Podczas wspólnych wakacji można się spodziewać, że będzie nalegała na wizytę w muzeum etnograficznym oraz na zjedzenie mnóstwa lokalnego jedzenia. Za wrogów uważa geometrię przestrzenną (szczególnie podczas szycia), literówki (czają się wszędzie) i obcierające buty. Chodzący barometr - świetnie przepowiada zmiany pogody.

Ola Małecka-Milich

Ola zajmuje się marketingiem i mediami społecznościowymi marek medycznych. Kiedy odrywa się od komputera, można ją spotkać na spacerach z psami.

Ostatnio zapałała miłością do wszelkiego typu roślin doniczkowych (ale te bez doniczki też uwielbia). Dlatego prawie każde wyjście z domu kończy się powrotem z nową sadzonką pod pachą. Wieść niesie, że pomału zaczyna brakować jej miejsca na parapetach, ale sama Ola nie potwierdza tych informacji.

Uwielbia się śmiać i spać, czasami łączy te czynności. :)

Patrycja Sikora

Patrycja jest od zdań pojedynczych i złożonych, średników oraz cudzysłowów. Copywriterka z korektorską zajawką. Jej crush: Mirosław Bańko. Jej drugi crush: Ryszard Koziołek. Niedoszła dyplomatka. Ma cień jak zejście ze Śnieżki, ze światem walczy granatem z Lidla lub wierszem.

Poetry Attack - reprezentuje środowisko literackie. Autorka książki poetyckiej „instrukcja dla ludzi nie stąd”. Publikowała m.in. w „Czasie Kultury”, „Dwutygodniku” czy „Małym Formacie”.

Po godzinach: joga nidra, sufizm, Iwaszkiewicz, festiwale literackie, slamy, ezan, Marina Abramović, Bliski Wschód, psy i koty, vegan power, polityczno-literacki aktywizm, hantle, rower Jurek, Rebecca Solnit, gastrofaza, ambient, „ja mówię: Magda, wy krzyczycie: Gessler”, las, techno, Bałtyk i Sudety.

Olga Małecka

W Bethink zajmuje się komunikacją z klientami i prowadzeniem współprac. Jest fanką porozumienia bez przemocy i Self-Reg. Kręci ją analizowanie potrzeb jako motywów zachowań.

Poza rozwiązywaniem problemów naszych klientów często też zawiązuje… rodziców i maluszki w chusty i nosidła.
Uwielbia zwierzęta (ma 2 psy i 3 koty), książki, podróże. Ostatnio odwiedza z córką głównie okoliczne lasy. Z wykształcenia jest inż. ochrony środowiska. Na co dzień korzysta z tej wiedzy, aby uczyć trzylatkę rozpoznawania ptaków i roślin. Odróżnia wróble od mazurków i mniszki od mleczy, więc wróży im przyrodnicze sukcesy.

Wierzy w mądrą edukację, od najmłodszych lat przez całe życie, nastawioną przede wszystkim na wspieranie i rozwój – dlatego dołączyła na nasz pokład. 🙂

Przemek Ferkaluk

Jeżycjanin. Programista z zamiłowania. Długo tułał się po świecie w poszukiwaniu angażującego projektu. O dziwno, ów był bliżej niż mogłoby się wydawać – na Jeżycach!

W wolnych chwilach spełnia marzenia o zostaniu “człowiekiem orkiestrą” i wyraża się kreatywnie, tworząc kolaże. Kiedy czasu jest więcej lub pogoda jest wystarczająco przychylna, sam zamienia się w kolarza albo rzuca plażowym krążkiem z przyjaciółmi.

Ponadprzeciętny wielbiciel dobrego jedzenia. Przy niedzieli piecze ciasto drożdżowe z przepisu Szanownej Babci. Marzy o tym, żeby wszyscy jedli dobrze i zdrowo - to powinno rozwiązać wszystkie problemy świata.

Miłosz Bednarzak

Domorosły naukowiec, myśliciel, kognitywista, filantrop, prosty człowiek.

W życiu próbował już prawie wszystkiego, postanowił więc zająć się tworzeniem tego, co będzie w stanie zrobić prawie wszystko, sztucznej inteligencji. Pochodzi z dalekiego wschodu – Lubelszczyzny, gdzie zgłębiał tajniki sztuki zwanej Data Science.

Nauki te przywiózł ze sobą do firmy Bethink, gdzie powziął sobie za ucznia IWANa (Inteligentnego Wirtualnego Asystenta Nauki), na którym spoczywać będzie wielka odpowiedzialność - skuteczna pomoc kursantom w osiąganiu doskonałych wyników edukacyjnych.

Bogna Flieger

W Bethink pracuje nad rozwojem platformy. Swoje pierwsze kroki na drodze zawodowej stawiała na basenie jako ratowniczka i instruktorka pływania. Spośród miliona pomysłów na siebie, poczynając od produkcji filmowej, a kończąc na medycynie, wybrała programowanie.

Prawie znalazła się na AWF-ie, ale niestety nie umie zrobić fikołka do tyłu i panicznie boi się stania na rękach. W obliczu powyższych lęków zdecydowała się na bezpieczniejszą, acz równie emocjonującą pracę umysłową przy komputerze.

W wolnych chwilach lubi sobie pobrzdąkać na ukulele, uderzyć raz czy dwa w perkusję lub pomachać łapkami w basenie.

Damian Jóźwiak

Szczęśliwy maż i ojciec dwójki dzieci. W Bethink zajmuje się rozwojem platformy od strony technicznej. Chyba od zawsze wiedział, że chce być blisko branży informatycznej. Programowaniem zainteresował się trochę przypadkowo – stworzył hobbystycznie kilka prostych stronek w HTML-u, a szybko pojawiły się osoby potrzebujące jego pomocy. Praca dorywcza szybko zamieniła się w pasję.

Wolny czas spędza z rodziną. Gdy akurat tego nie robi, bawi się w tematach Automatyki Domowej i Arduino. Zainteresowanie tą tematyką powstało w odpowiedzi na wrodzone lenistwo i chęć ułatwiania sobie życia.

Z życiowych wpadek: początkowo nie dostał się na studia na kierunku Informatyka, więc skończył też Matematykę.

Igor Rogatty

Igor swoją przygodę ze światem technologii rozpoczął w wieku 10 lat od stworzenia strony WWW w Pajączku. Obecnie, jako doświadczony deweloper, lubi podejmować wyzwania i rozwiązywać problemy. Automatyzacja i optymalizacja procesów to cel, który realizuje pracując nad projektami. Igor niedawno został tatą i każdą wolną chwilę spędza ze swoją rodziną.

Możecie go kojarzyć z polskiej sceny muzycznej. W młodości lubił sobie porapować w studiu, w parkach i na koncertach, ale już mu przeszło. W wolnych chwilach Igor szaleje ze znajomymi na gokartach - do tej pory nikt go jeszcze nie prześcignął. Natomiast zimą oddaje się śnieżnemu szaleństwu i jeździe na snowboardzie.

Przemysław Beigert

Developer, fan funkcyjnego programowania, niedoszły energetyk. Swoją przygodę zaczął od pythona, jednak JavaScript szybko go pochłonął. Fan nowych technologii (ale tylko tych lepszych od starych).

W wolnych chwilach kontrybutor open source i autor takich narzędzi jak rembrandt i pyMonet. Długo udzielał się wolontaryjnie jako mentor w takich grupach jak pyLadies czy girls.js. Obecne ewangelista TypeScripta.

Piotr Ziółkowski

Piotr na co dzień dba o rozwój technologiczny portalu. Pochodzi z Lublina, w którym spędził pierwsze 22 lata życia, jednak podążając za głosem serca, kilka lat temu przeprowadził się do Poznania.

Kiedy nie pisze kodu, spędza czas w górach - przestrzeń i poczucie swobody dodają mu energii. Poza podziwianiem widoków, Piotr wspina się w skałach. W ten sposób odpoczywa na łonie natury i poznaje nowych ludzi. Pasja daje mu duży zastrzyk wielu emocji i pozwala mu rozwijać charakter, a także pobudza do rozważań.

Na poznańskich ulicach możecie spotkać Piotra przemierzającego miasto na deskorolce. Jest to jego sposób na eksplorowanie zakamarków miasta, zwłaszcza nocą, kiedy nie jeżdżą samochody i ulice są wolne.

Sebastian Dawidziak

Sebastian koduje od zawsze, podobno nikt, nawet on sam, nie jest w stanie stwierdzić, jak dokładnie się zaczęła jego przygoda z programowaniem. Uwielbia rozwiązywać problemy, a największą satysfakcję z działania ma, kiedy musi pogłówkować nad zadaniem.

Sebastian to człowiek orkiestra - wszystko zrobi, wszystko naprawi, wszystko popsuje. ;) Kiedy nie dba o jakość kodu na naszym portalu, śmiga na rowerze. Pasjonat motoryzacji, remontuje stare auta. Obecnie w swoim warsztacie pracuje nad klasykiem polskich dróg - Fiatem 126p.

Określa siebie jako gadżacierza, uwielbia ciekawostki techniczne. Sam buduje samoloty RC, projektuje własną elektronikę i dodatkowo nimi lata.

Damian Szkudlarek

Programista z pasji i powołania - w Bethink dba o jakość kodu na naszych platformach. Lubi swoją pracę i wyzwania, które za sobą niesie. Jako programista spełnia się od 10 lat projektując nowe serwisy i szukając najlepszych rozwiązań. Prywatnie dumny tata dwóch synów, z którymi chętnie spędza czas.

W wolnym czasie gra amatorsko w tenisa stołowego w poznańskim FairPlayce. W 2019 roku wygrał cykl turniejów Poznań Open. Uwaga, robi mu się słabo gdy słyszy, że gra w ping-ponga. ;) Wierny fan polskiego rapu, nie przepada za disco polo. Unika telewizji i mainstreamowych mediów, zamiast tego preferuje stand-up.

Piotr Zygmuntowicz

Fullstack developer z zamiłowaniem do backendu, fan Czystego Kodu z ok. 10-letnim doświadczeniem komercyjnym. W Bethink dba o jakość kodu na naszych platformach oraz szlifuje swoje umiejętności w zarządzaniu infrastrukturą. Preferuje rozwiązania pragmatyczne i mądre, a ostatnimi czasy zainteresowany technologią blockchain. Jest fanem testów jednostkowych i żywo zainteresowany TDD. Stawia na ciągły rozwój słowo „problem” nie pojawia się w jego słowniku. Zamiast niego wybiera „wyzwanie”.

Piotr to elektronik-hobbysta, zafascynowany technologią druku 3D. W wolnym czasie zgłębia tematy związane z automatyką domową i spędza czas w świecie VRu.

Chcesz dobrze zdać egzamin?

Nasze kursy do LEK-u i LDEK-u to sprawdzony sposób na lepszy wynik!📈

Starannie wyselekcjonowane materiały, gotowy plan pracy, systematyzacja wiedzy – z nami możesz skupić się na tym, co najważniejsze – swojej nauce! 🎓