Zespół

lek. Dariusz Ireneusz Chrapek

Współzałożyciel firmy bethink, której celem jest pomoc w uwalnianiu się od sztywnych koncepcji narzuconych w trakcie tradycyjnego biegu edukacji. Współtwórca projektu edukacyjnego dla medyków – „Więcej niż LEK”, przygotowującego do Lekarskiego Egzaminu Końcowego oraz Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Twórca materiałów edukacyjnych i innowacyjnych metodologii nauczania w medycynie. Trener metod efektywnej nauki i wykorzystania map myśli.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku lekarskim. Ukończył także studia pedagogiczne w Collegium da Vinci w Poznaniu.

Hobbystycznie żywo zainteresowany psychologią poznawczą, naukami kognitywistycznymi, grami planszowymi oraz filozofią wschodu. Autor blogu z pogranicza edukacji, komunikacji i medycyny.

Adam Karmiński

Człowiek, któremu pasuje wiele kapeluszy. Zmienia je zatem często i w „Więcej niż LEK” pełni rolę od kadrowego i finansisty, przez programistę i designera, po copywritera i oratora-amatora. Lubuje się w używaniu narzędzi lingwistycznych w celach czasem sobie tylko znanych, nierzadko humorystycznych.

Długo szukał wyzwania wartego pełnego poświęcenia. Znalazł je tam, gdzie łączą się edukacja i medycyna. Bez wahań porzucił korporacyjną ścieżkę kariery, aby wspólnie z Dariuszem Chrapkiem uruchomić Bethink i „Więcej niż LEK”.

Chce czynić ludzi wolnymi, pomagać im przełamywać opory przed spełnianiem, często nieuświadomionych, marzeń.

lek. Wojtek Zaremba

Druga połowa naszego krakowskiego oddziału zamiejscowego projektu. Amator fotografii, amator lotnictwa, profesjonalny wuzetkowicz. Jeśli ma wybierać między byciem nerdem a byciem lekarzem, woli nie wybierać wcale. No… ewentualnie wybrać i to, i to.

Nie śpi, bo odpowiada na pytania uczestników kursu, a w wolnych chwilach opiekuje się bazą pytań i pomaga jej się rozwijać. W jeszcze wolniejszych chwilach namiętnie uprawia spacery po Krakowie. Płuca jeszcze mu nie wysiadły.

lek. Bogna Brzezińska

Zajmuje się tworzeniem prezentacji. Propozycję pracy w Bethink początkowo traktowała jako możliwość zarobienia na wyjazd do Chin. Na tyle jej się spodobało, że na stałe dołączyła do zespołu redakcyjnego.

W dzieciństwie baletnica, dziś początkujący lekarz. Po drodze kontroler jakości Audi. Problem stygmatyzacji pacjentów z chorobami skóry zainteresował ją dermatologią, a pasja do kobiecego piękna zaprowadziła do szkoły medycyny estetycznej. Udzielając korepetycji podczas studiów, zrozumiała, że dzielenie się wiedzą daje jeszcze więcej frajdy niż jej zdobywanie. Wtedy podjęła decyzję, żeby zająć się również edukacją.

Jej śmiech słychać, zanim pojawi się w polu widzenia. W wolnym czasie zawija się w koc, ogląda smutne filmy lub spotyka swoich ulubionych ludzi. Nierzadko wszystko jednocześnie. Miłośniczka niskobudżetowych podróży. Od wizyty w Japonii marzy, aby na rok zamieszkać w Tokio. Kocha wszystko, co dziwne i nietypowe. Poza tym, stare kamienice i brytyjski humor. Nie lubi niskiej temperatury, wymuszonej sympatyczności i kopytek z cukrem.

lek. Katarzyna Zaremba

Kasia dołączyła do naszego zespołu redakcyjnego w zamiejscowym oddziale krakowskim przy okazji 4. edycji kursu.
Kasia skończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.

Mówi, że najważniejszy jest dla niej kontakt z pacjentami. Wierzy, że czasami zwykły uśmiech potrafi sprawić, że dzień stanie się lepszy. W Bethink tworzy nowe materiały dydaktyczne i jest jednym z moderatorów na Kursie do LEK.

Kasia jest prawdziwym molem książkowym, uwielbia także oglądać filmy i seriale. Zapalony kibic siatkówki i tenisa - zwłaszcza jeżeli rakietę dzierży Roger Federer.

lek. Radek Żubka

Główkując nad rozwiązaniem problemu, zapomina o planach czy obowiązkach. Typ człowieka, który jak się za coś zabierze, to nie potrafi odpuścić (no chyba, że chodzi o sprzątanie w kuchni – przyp. kob.). Wierząc, że droga do poprawy torowana jest edukacją, wstąpił w szeregi zespołu Bethink i Więcej Niż Lek. Przygodę tę zaczął absorbującą funkcją moderatora, szukając prostych i zrozumiałych odpowiedzi na nierzadko wyszukane pytania kursantów.

Muzyka jest jedną z ważniejszych rzeczy. Poruszając się w świecie melodii i rytmu, spełnia się, pracując nad nowym projektem dźwiękowym i chciałby, aby był dobry niczym słuchowisko - Saga o wiedźminie.

Hobbystycznie zajmuje się denerwowaniem ludzi - zazwyczaj nieświadomym tupaniem i stukaniem w otaczające przedmioty. W tak zwanym “międzyczasie” paraduje w piżamie, trenując brazylijską sztukę walki oraz obmyśla chytry plan na połączenie zawodu lekarza ze zwiedzaniem świata i lotem w kosmos.

lek. Sara Kowalska-Żubka

Sara dołączyła do zespołu Bethink jako moderatorka podczas 4. edycji Kursu do LEK. Następnie przeszła do zespołu wydawniczego i zajęła się pisaniem wyobrażeń medycznych, których obecnie możecie posłuchać, ucząc się na platformie. To zadanie pozwoliło jej rozwinąć wyobraźnię i odkryć pokłady kreatywności!

Obecnie Sara kończy studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Łączy naukę z tworzeniem nowych prezentacji na platformie, a dzięki temu, że sama nadal studiuje - doskonale rozumie potrzeby i oczekiwania Kursantów.

Jeśli akurat się nie uczy i nie pracuje, zamienia się w ogrodnika i wraz z partnerem jedzie za miasto przekopywać wielki ogród warzywny. Ma nadzieję, że obrodzi on w tony zdrowego jedzenia, którym obdaruje rodzinę i przyjaciół.

Poza pracą w ogrodzie, w wolnym czasie Sara z upodobaniem przyjmuje pozycję psa z głową w dół albo zakłada deski na nogi - zimą snowboard, latem wakeboard.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie na co dzień towarzyszyć narodzinom różowych dzieci, ponieważ chciałaby zostać ginekologiem. Przy okazji ma też plan B: jeśli jej nie wyjdzie, będzie dostawcą świeżych warzyw i owoców do lokalnych ryneczków.

lek. Mikołaj Kolasiński

W marzeniach architekt, w rzeczywistości niedoszły prawnik, a obecnie lekarz stażysta. Wciąż rozważa zaskoczenie rodziny i rozpoczęcie nowych studiów, tym razem na szkole filmowej. Przygotowuje się do niej od kilku lat, szlifując fach aktorsko-filmowy na YouTubie, gdzie edukuje zdrowotnie Polaków. Razem z lek. Marcinem Czekałą współtworzy kanał Najprościej Mówiąc.

Jako osoba, dla której obraz jest zawsze atrakcyjniejszy niż słowa, w Bethink zajmuje się tym, co lubi najbardziej - zamienianiem suchej, pisanej wiedzy na formę wizualną. Uważa, że nauka jest wydajna, gdy pobudza kreatywność i wyobraźnię, dlatego za tym podąża w codziennej pracy. Od dziecka pianista, gadżeciarz, w wolnych chwilach podróżnik i amator designu.

lek. Marta Kolasińska

Miłośniczka roślin, fitnessiara, a przy okazji - świeżo upieczony lekarz stażysta. Do zespołu Więcej niż LEK dołączyła jako redaktor, by stawić czoła niezliczonym źródłom wiedzy lekarskiej, które na bieżąco analizuje i aktualizuje.

Poza szpitalami spotkać ją możecie na treningu, jednak nie jako uczestnika... a instruktora, który wyciśnie z Was ostatnie krople potu. Martwią ją zmiany klimatyczne, dlatego wprowadziła do swojego życia filozofię zero waste, a także kuchnię roślinną. Gdyby nie została lekarzem, założyłaby własną kwiaciarnię. Fanka języków obcych, szczególnie niemieckiego, który według niej... tak - brzmi pięknie!

lek. dent. Patryk Bober

Patryk prowadzi zespół odpowiedzialny za merytoryczną stronę kursu przygotowującego do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego.

Doktor od zębów oraz asystent w Katedrze i Klinice Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją UM w Poznaniu, gdzie pełni rolę swoistej maglownicy służącej przemaglowywaniu studentów. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Wymagający od innych, ale przede wszystkim od siebie, co przekłada się na lepsze zrozumienie wielu stomatologicznych aspektów. Jego konikiem jest protetyka oraz stomatologia zachowawcza i endodoncja, z której aktualnie robi specjalizację.

Szybki i energiczny jak turbina borująca zęby, dokładny jak endometr mierzący długości kanałów. Czasami ostry jak skalpel do nacinania ropni, lecz z reguły łagodny jak balsam peruwiański działający kojąco na każdą ranę. Gdyby mógł to w gabinecie prezentowałby spektakle taneczne, bowiem z tańcem związany jest od 10. roku życia. Jednakże przede wszystkim jest ogromnym pracoholikiem i gdyby nie praca, którą wykonuje przed pracą i po pracy, a także w trakcie pracy pracy po pracy, to na pewno znalazłby więcej czasu na swoje kolejne zainteresowanie, jakim są planszówki. Najważniejsze, że lubi to, co robi i widzi w tym możliwość przyszłościowego rozwoju.

lek. dent. Dominika Frontczak

Z zamiłowania fanatyczka kotów. Gdyby jej wybranek pozwolił, chciałaby mieć ich nawet 10. Narazie musi wystarczyć jej jeden - Bronisław.

Od roku lekarz dentysta. Od niedawna twórca prezentacji z dziedziny stomatologii dla Bethink. Kocha dzieci i pracę z nimi. W gabinecie walczy ze strachem przed leczeniem stomatologicznym u najmłodszych pacjentów. Raz pojechała autostopem do Barcelony w tę i z powrotem. Nie żałuje, ale nie chciałaby tego powtarzać. Lubi się uśmiechać i zarażać uśmiechem innych.

lek. dent. Agnieszka Skorczyk

Aga skończyła studia na Uniwersytecie Medycznym z wyróżnieniem i obecnie pracuje jako lekarz dentysta. W Bethink zajmuje się redagowaniem treści i przygotowywaniem prezentacji. Praca kliniczna w gabinecie oraz zajmowanie się dydaktyką to dla niej idealne połączenie pozwalające na własny rozwój i pomoc innym.

Edukacja i praca z dziećmi zawsze sprawiała jej ogromną satysfakcję i przyjemność; nie ma się co dziwić jej zamiłowaniu do nauczania oraz chęci dzielenia się wiedzą - jej rodzice są nauczycielami. Swoją przygodę z edukacją rozpoczynała od bycia wychowawcą kolonijnym, a następnie udzielała korepetycji.

Pasją Agnieszki jest również taniec współczesny. W zespole tańczyła przez 4 lata, a w tym roku miała okazję znów powrócić na scenę. Oprócz tańca bardzo lubi też zajęcia na siłowni i domowe treningi.

Uwielbia spotykać się z rodziną i przyjaciółmi oraz wciąż poznawać nowych ludzi, daje jej to mnóstwo energii i powoduje, że uśmiech nigdy nie znika z jej twarzy.

Agnieszka kocha podróże i odkrywanie nieznanych miejsc. Przez kilka lat należała do młodzieżowego stowarzyszenia Harcerskie Wędrowanie. Dotarła już do Meksyku, a w planach ma Tajlandię i Bali. Pomimo szczerej miłości do słońca i ciepła, chętnie zwiedziła już także Szkocję i Kraje Nadbałtyckie.

Jest miłośniczką francuskich i włoskich filmów oraz dobrej czarnej kawy, obowiązkowej każdego dnia. W wolnych chwilach lubi czytać książki, otulona w ciepły koc z wełnianymi skarpetami w blasku światełek i świec. Interesuje się również zdrowym odżywianiem, lubi eksperymentować w kuchni, łączyć i tworzyć własne przepisy. Ekspertka kaszy jaglanej, marchewki i jarmużu.

lek. dent. Adrian Modrzyk

Adrian skończył stomatologię i pracuje nad merytoryczną stroną kursu przygotowującego do LDEK-u.

Kiedy nie zagląda w zęby pacjentów, oddaje się swoim dwóm pasjom – podróżom i gotowaniu, czasami nawet łącząc je ze sobą.

Lubi podróżować, zarówno tam gdzie jest zimno, jak i tam, gdzie świeci słońce. Spędził między innymi 2 tygodnie pod namiotem na Islandii, a ostatnio 2 tygodnie w Tajlandii. Marzy, aby pojechać i poznać Azję Południowo-Wschodnią, a w przyszłości Amerykę Południową.

Każdy wyjazd dla Adriana to zarazem podróż kulinarna i poznawanie kuchni regionalnej. Niestraszne są mu dziwne przysmaki, jego kubki smakowe skonfrontowały się już z durianem czy fermentowanym rekinem, czyli hákarl.

Gdy temperatury spadają poniżej zera, Adrian wskakuje w kąpielówki i pędzi nad poznańską Rusałkę, gdzie wraz z innymi morsami relaksuje się w wodzie. Natomiast latem prawdopodobnie spotkacie go na festiwalach. W przyszłym roku ma zamiar spełnić swoje marzenie i pojechać do Budapesztu na 7-dniowy Sziget Festival.

lek. dent. Judyta Babik

Judyta skończyła studia na Uniwersytecie Medycznym i obecnie pracuje jako lekarz dentysta. W jej pracy cieszy ją robienie wypełnień jak najlepiej imitujących anatomię zęba. W Bethink zajmuje się redagowaniem treści i przygotowywaniem prezentacji do Kursu do LDEK.

W wolnych chwilach czyta i właśnie pochłania kolejną serię skandynawskich kryminałów. Bardzo lubi ciężkie granie, co nie przeszkadza jej w słuchaniu Marii Callas. Natomiast pracując w domu nad Kursem do LDEK, namiętnie odtwarza soundtrack z Narcosa.

Nie wyobraża sobie roku bez koncertu - niedługo wybiera się na Rammstein.

Pasjonują ją podróże, odwiedziła już część Azji, teraz planuje poznać Amerykę Południową. Stało się to przyczyną nauki hiszpańskiego. Podróże łączą się bezpośrednio z poznawaniem nowych smaków i kuchni regionalnych. Gdy wyjeżdża, jej żołądek nie ma dna.

Kiedy uda jej się znaleźć spokojną chwilę, rysuje ołówkiem. Inspiruje się Alfonsem Muchą i sztuką secesyjną, którą uwielbia.

lek. dent. Michalina Muszyńska

Niepoprawna marzycielka, roślinożerca, typowy zodiakalny bliźniak.
Inspirują ją ludzie - dziwni, ale prawdziwi.
Oprócz bycia stomatologiem, studiuje na Warszawskiej Szkole Filmowej. Scena to jej pasja, a najlepiej czuje się w improwizacjach, bo kocha tworzyć coś z niczego.

W wolnym czasie maniakalnie słucha muzyki, medytuje, maluje na płótnie, a z wycinków z gazet, tworzy sztukę absurdu, wyklejając kolaże. Aktywność fizyczną wplata w swoje życie praktykując jogę oraz boks.

W stomatologii najbardziej lubi połączenie medycyny i sztuki, bo niesamowitą frajdę sprawiają jej estetyczne odbudowy. W przyszłości chciałaby rozwijać się w kierunku stomatologii estetycznej oraz implantologii, żeby tworzyć metamorfozy uśmiechu u swoich pacjentów.

lek. Marta Bandura

Towarzyszy platformie od drugiej edycji Kursu do LEK jako moderator.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Od początku studiów zakochana w reumatologii dorosłych, na stażu postanowiła zrobić przewrót w swoim życiu i zostać pediatrą. Dziś z zaangażowaniem dawkuje insulinę u swoich małych pacjentów. Robi rezydenturę z pediatrii w Gdańsku.

Miłośniczka starego kina i szeroko pojętej sztuki, głównie impresjonizmu. Z zamiłowaniem dba o dom przesadzając w domu kolejne roślinki i dokupując meble w kolorach pastelowych. Prywatnie szczęśliwa żona i tester kulinarnych eksperymentów Artura, którego edukuje w zakresie praktycznych zastosowań „zero-waste”. Gdy razem podróżują, ona pełni rolę przewodnika, ponieważ lepiej orientuje się w terenie i wie co warto zwiedzić. Jej mąż mówi, że świetnie składa ubrania w kostkę.

lek. Agnieszka Stanisz

Łodzianka z przypadku, przyszły specjalista chorób wewnętrznych z wyboru. Najpierw chciała mieć stadninę koni. Potem być projektantem ogrodów. Chemikiem. Aż w końcu została lekarzem.

Swoją przygodę z edukacją rozpoczęła organizując warsztaty z pierwszej pomocy dla kolegów z liceum, prowadząc pokazy chemiczne. Potem przyszedł czas na studentów medycyny i liczne kursy przygotowywane i prowadzone w ramach działalności w IFMSA-Poland.

Pracę w zespole Więcej Niż Lek zaczęła jako moderator – szukając odpowiedzi na pytania uczestników niczym porucznik Columbo; jak się okazuje pytań „dlaczego?`` jest w medycynie niemało.

Miłośniczka kawy, kryminałów, górskich wędrówek, kotów (a szczególnie jednego perskiego) i ciężkiej, gitarowej muzyki.

Gdy nie pracuje – czyta książki, gra w planszówki z przyjaciółmi, spaceruje, robi zdjęcia, pielęgnuje swój balkonowy ogródek albo eksperymentuje w kuchni piekąc ciasta z warzyw.

Lubi odkrywać nowe miejsca – każda podróż to początek kolejnej przygody i niezapomnianych przeżyć!

lek. Maciej Smoła

Jednoosobowa filia Bethinka wysunięta najbardziej na wschód. Rodzinnie z Zamościa, obecnie mieszka i pracuje w Lublinie. Kiedyś żył też w Krakowie, za którego obwarzankami nadal tęskni po nocach.

Użytkownicy portalu mogą znać go przede wszystkim z Kursu do LEK, gdzie odpowiada na ich pytania jako moderator i podrzuca pomysły na łatwiejsze zapamiętywanie materiału. Niedawno zyskał też tytuł koordynatora bazy dydaktycznej - niedyplomowanego miłośnika Dysku Google.

Zafascynowany medycyną w ogóle, a interną i kardiologią w szczególe. Zobaczył kiedyś pierwsze EKG i tak już się zauroczył. W pracy lubi nieść pomoc i rozmawiać z pacjentami, darząc ich empatią i zrozumieniem. Stara się pamiętać o młodszych adeptach sztuki lekarskiej, ucząc i pomagając jak tylko może.

Niepoprawny optymista: zawsze znajdzie dobrą stronę życia. Świat zachwyca go codziennie coraz bardziej i cieszy najmniejszymi głupotami. Uwielbia się śmiać i dzielić się pozytywną energią z ludźmi. Ceni w nich otwartość i szczerość. Wierzy, że każdy człowiek skrywa w sobie coś wartościowego i ciekawego.

W wolnym czasie czyta, najchętniej: coś o psychologii, technologii lub sci-fi. Wieczorami grywa w planszówki, zajadając się Jeżykami i popijając wino z przyjaciółmi. Uwielbia taniec, jazdę na nartach i kontuzje na rolkach.

lek. Mateusz Tomaszewski

Chemik z wykształcenia, lekarz z powołania. Kocha książki, dzieci, koty, kino, poezję, filozofię, kartografię, sztukę... tak właściwie to nie interesuje go tylko opowiadana trzeci rok z rzędu historia choroby wrzodowej cioci Basi.

(Dosyć) młody: mąż, tata, lekarz, moderator. W wolnych chwilach pracuje dla wydawnictw medycznych, doszukując się dziury w całym. W chwilach jeszcze wolniejszych bawi się z córką. Gdyby spanie było dyscypliną olimpijską, miałby szansę co najmniej na srebro.
Zdecydowanie woli słuchać, niż mówić – starsze panie w szpitalu go za to kochają. Ostoja spokoju – tylko grawitacja jest go w stanie wytrącić z równowagi.

lek. Eliza Fereniec

Trychocyjanotyczka z nieślubnym kotem i wieloletnim doświadczeniem w mordowaniu roślin doniczkowych. W chwilach pomiędzy stwierdzaniem kolejnych zgonów domowej zieleni, odpowiada na pytania kursantów, jeździ swoim fantastycznym oplem po Bydgoszczy, testuje lokalne knajpy i mebluje mieszkanie starym sprzętem szpitalnym. Uwielbia pracę w godzinach nieprzyzwoitych, podgrzewane podnóżki i suchary w książkach medycznych. Gardzi ziemniakami w żurku i muzyką disco polo, bez względu na okoliczności występowania.

lek. Oliwia Naskręt

Oliwię możecie znać z platformy WNL, jako moderator odpowiada na Wasze pytania. Ukończyła z wyróżnieniem studia na UMP i praktykuje jako lekarz stażysta. Zarówno w pracy w poznańskich szpitalach, jak i tej na Kursie do LEK, łączy chęć niesienia pomocy innym. Oliwia jest idealistką i każdego dnia stara się czynić świat lepszym.

Wolne chwile spędza na ściankach wspinaczkowych, w ten sposób odpoczywa i, jak sama mówi, medytuje w ruchu. Jej marzeniem jest zdobycie szczytu El Capitan. Latem, oprócz wspomnianej wspinaczki, Oliwia chodzi po szlaku i uprawia biegi trailowe. Zimą także spotkacie ją w górach, tym razem na nartach. Każdy dzień, niezależnie od pory roku rozpoczyna sesją jogi.

Kocha kwiaty i interesuje się florystyką, o czym świadczy jej balkon - cały w różanych pąkach. Uwielbia muzykę, sama gra na flecie poprzecznym, natomiast najchętniej słucha progresywnego rocka.

lek. Joanna Chorbińska

Asia ukończyła z wyróżnieniem za najwyższą średnią studia na Uniwersytecie Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Została także wyróżniona medalem im. Ludwika Hirszfelda dla najlepszego absolwenta. Na Kursie do LEK po raz pierwszy pojawiła się jako uczestniczka na 5. edycji i została z nami na dłużej jako moderatorka.

Obecnie realizuje staż podyplomowy i planuje specjalizację z urologii. Chce obalić stereotyp, że tylko mężczyźni nadają się do dziedzin zabiegowych. Marzy także o tym, żeby przekazywać wiedzę młodszym pokoleniom lekarzy i łączyć pracę w szpitalu z pracą nauczyciela akademickiego.

Prywatnie posiadaczka 4 kotów: Amelii, Brandona, Małej i Pasi, które mieszkają z nią, chociaż zapytane twierdzą, że jest na odwrót. :) W wolnym czasie trenuje balet oraz tańczy w operetce we Wrocławiu i w Niemczech. W tłumie bez trudu ją rozpoznacie - kokarda, kwiatek lub opaska we włosach to pozycja obowiązkowa. Asia jest perfekcjonistką, a zamiłowanie do organizacji, list zadań, segregowania i układania tylko jej w tym pomaga.

Ewa Kaminska

Ewa dba o to, żeby nasze narzędzia były jak najbardziej przyjemne i intuicyjne w użytkowaniu - prowadzi zespół UX/UI. Ukończyła studia z komunikacji wizualnej w Schola Posnaniensis. Swoją pracę zawodową zaczynała w lokalnych agencjach, ale pierwsze tajniki projektowania digitalowego poznawała w Interactive Solutions by Saatchi&Saatchi. Jak sama mówi, na jej rozwój dotąd największy wpływ miało założenie własnej agencji (Digital Story) i softwarehouse’u (UX Dream).

Razem z dwójką przyjaciół przez 5 lat prowadziła prawie 40-osobowy zespół designerów i programistów. Właśnie w ramach tych doświadczeń, gdzie w roli Head of UX wraz z zespołem tworzyła rozwiązania webowe B2B i B2C dla międzynarodowych marek, rozkochała się w UXie. Wszechstronne doświadczenia i ciągła chęć rozwoju oraz poszukiwania nowych wyzwań sprawiły, że w Bethink Ewa realizuje się jako UX designer na zupełnie nowym poziomie - z pasją i z misją. :) Uwielbia to, co robi, więc czasami potrafi zapomnieć o całym świecie, kiedy oddaje się pracy.

Dla równowagi ciała i umysłu Ewa gra w tenisa, biega, czasem tańczy, a jeżeli aura na dworze pozwala - śmiga na snowboardzie. Latem zaś wybiera kulinarne podróże po słonecznej Toskanii lub winnych ścieżkach Hiszpanii. Sama także uwielbia gotować: sernik z mango i lemon curd oraz królik w czerwonym winie z jabłkową melasą i tymiankowym masłem to jej popisowe dania. Aż ślinka cieknie! A jak już przy stole jesteśmy, Ewa chętnie doradzi Wam, jakie wino będzie pasowało najlepiej do tych smakołyków.

Kiedy nie zwiedza nowych gastronomicznych szlaków, ogląda filmy i czyta książki - najchętniej sięga po science fiction i kryminały. A jeżeli potrzebuje kompletnego resetu… lata w tunelu aerodynamicznym.
Praca w Bethink dość szybko pozwoliła jej odkryć też nową pasję - razem z kolegami z pracy spotyka się, żeby do późnych godzin wieczornych grać w planszówki. :)

Martyna Stęszewska

Po pierwszym roku kognitywistyki nie miała pojęcia, co będzie robić w życiu. Zdecydowała się więc rozpocząć dodatkowo psychologię. Po zajęciach z usability już wiedziała, czemu chce się poświęcić. Rzuciła studia psychologiczne i w zamian, równolegle kontynuując kognitywistykę, rozpoczęła pracę w agencji, gdzie zdobywała doświadczenie w zakresie UX. Po ponad 3 latach zdecydowała się na zmianę - rezygnację z agencyjnego stylu pracy na rzecz jednego produktu - tak trafiła do zespołu Bethink.

Bliscy nazywają ją zakupoholiczką, ale ona nie widzi w tym żadnego problemu (O, widzicie tę promocję?! Takich butów jeszcze nie mam…). Uwielbia ciepło i słońce, najbardziej w ogrodzie w rodzinnym domu. Jednak nie narzeka, jeśli ma do czynienia z zagranicznym słońcem - z chęcią organizuje niskobudżetowe wypady, czasem dłuższe, czasem krótsze (jak urlop pozwoli).

Z książek czytuje thrillery psychologiczne - te pochłania w dwa dni. Czasami zmienia je na książki dotyczące rozwoju osobistego (i nie tylko) - te zdecydowanie dłużej, z ołówkiem w ręku i z masą refleksji.

Poza tym większość życia uwiecznia na zdjęciach - alert o brakującej pamięci na jej telefonie to jedno z głównych powiadomień. Kilka z nich lądują zawsze na jej Instagramie, gdzie tworzy minipamiętnik z wyjazdów i ważnych chwil w życiu.

Sebastian Krupiński

Jednoosobowa filia Zachodniopomorska – zajmuje się ilustrowaniem psychodelicznych wizji Dariusza do albumu map myśli. Absolwent Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (mgr sztuki, spec. Komunikacja Wizualna). Grafik, projektant, malarz, ilustrator, nerd, amator muzykowania, wycieczek rowerowych, wspinaczki skałkowej i wszelkiej maści przejawów działalności artystycznych.

W Bethink znalazł się wyłącznie dzięki jawnej koligacji rodzinnej i tajnym konszachtom.

Joanna Januszewska

Dba o wizualny aspekt kursu i firmy. Projektując, troszczy się o odbiorców i wygodę korzystania z materiałów. Twórca strategii identyfikacji wizualnej firmy Bethink oraz kursu “Więcej niż LEK”. Główny projektant “Albumu map myśli”.

Wierzy, że dobry design może zmienić świat. Postanowiła zawiesić własną działalność projektową i razem z zespołem Więcej niż LEK tworzy nowy wymiar edukacji, wykorzystując umiejętności z zakresu projektowania doświadczeń, ilustracji i szeroko pojętej sympatyczności.

Grafik warsztatowy, architekt krajobrazu, społecznik. Poza pracą projektanta zajmuje się drukiem artystycznym. W wolnych chwilach kręci bekę z każdym i ze wszystkiego.

Dominika Ornoch

Urodzony organizator i ``ogarniacz``. Zarządzała administracją i komunikacją w międzynarodowej firmie inżynieryjnej oraz w mniejszej, lokalnej. Równocześnie zajmowała się też marketingiem, brandingiem, copywritingiem oraz miękkim HRM. Ma dwuletni epizod z własną działalnością. Ten nauczył ją olbrzymiego szacunku dla wszystkich, którzy mają odwagę prowadzić własne przedsiębiorstwa. Sama poległa, z czego bardzo się cieszy, bo uświadomiła sobie, do czego faktycznie jest stworzona. A do czego nie jest. :)

Od lat marzyła, żeby dołączyć do ekipy ludzi, którzy łączą kreatywność z chęcią własnego rozwoju i pomocy innym. W Bethink odnalazła 108% tego marzenia! Teraz, wykorzystując swoje doświadczenia, zajmuje się szeroko pojętą administracją, aby wszyscy inni mogli tu robić swoją robotę i potem spać spokojnie.
Prywatnie pasjonatka kina, od Tarantino, przez Jarmuscha po Guy'a Ritchi'ego. Liczba obejrzanych filmów - grube tysiące. Poznawanie ludzi i podróżowanie to kolejne, co mocno przyspiesza jej puls. Na mapie przyszłości zaznaczyła Nepal i Butan, które planuje zwiedzić ze swoim niedawno urodzonym synkiem. Ponad wszystko ceni sobie wolność, która jest dla niej połączeniem nicniemuszenia z wszystkomożeniem. Aaa! I uwielbia opowiadać kawały.

Szymon Chorodeński

Z wykształcenia ekonomista, w trakcie studiów prawniczych. W Bethink stoi na straży prawa i porządku dbając, aby administracyjny wymiar naszej działalności funkcjonował bez zarzutu.

Szczególne miejsce w sercu Szymona zajmują nauki penalne. O prawie karnym może dyskutować bez końca. Obok praktyki zawodowej, marzy po cichu o karierze nauczyciela akademickiego.

Śmieje się, że jest chodzącym memem: studiuje prawo, nie je mięsa i podobno kiedyś był na crossficie. W wolnych chwilach uprawia jeździectwo, a zimą rekreację narciarską Jeśli aura nie sprzyja - czas spędza najchętniej ze swoimi kotami: Darkiem i Adamem. Lubi Azję i azjatyckość odmienianą przez wszystkie przypadki. Twierdzi, że urodził się mając 60 lat i od tamtej pory już tylko się starzeje - uwielbia senioralne rozrywki i nie najlepiej wychodzi mu obsługa smartfona.

Kamil Znamiec

Jeżeli pisaliście do nas na Facebooku lub via e-mail, na 99,9% rozmawialiście właśnie z nim. Kamil to nasza Osoba Pierwszego Kontaktu! Na każde pytanie znajdzie odpowiedź i rozwiąże każdy problem.

Kiedy nie odpowiada na Wasze pytania, Kamil prawdopodobnie prowadzi jakąś sesję RPG jako Mistrz Gry, uczestniczy w larpie lub po prostu używa swojej wyobraźni. Możecie go spotkać na konwentach, nie tylko w roli uczestnika, lecz także organizatora wydarzeń! Uwielbia Rona Swansona, chociaż swoje serce dzieli także na załogę Star Treka.

W wolnych chwilach, między pracą a tworzeniem następnych kart postaci, gra na basie. Dodatkowo Kamil chce się rozwijać jako łowca głów amator, do tej pory może pochwalić się zerową skutecznością. Jednak wierzy, że kiedyś to się zmieni!

Z ciekawostek warto dodać, że Kamil uwielbia Excela. Możliwość automatyzacji arkuszy i wpisywania następnych funkcji sprawiają mu niebywałą radość. :)

Przemek Ferkaluk

Jeżycjanin. Programista z zamiłowania. Długo tułał się po świecie w poszukiwaniu angażującego projektu. O dziwno, ów był bliżej niż mogłoby się wydawać – na Jeżycach!

W wolnych chwilach spełnia marzenia o zostaniu “człowiekiem orkiestrą” i wyraża się kreatywnie, tworząc kolaże. Kiedy czasu jest więcej lub pogoda jest wystarczająco przychylna, sam zamienia się w kolarza albo rzuca plażowym krążkiem z przyjaciółmi.

Ponadprzeciętny wielbiciel dobrego jedzenia. Przy niedzieli piecze ciasto drożdżowe z przepisu Szanownej Babci. Marzy o tym, żeby wszyscy jedli dobrze i zdrowo - to powinno rozwiązać wszystkie problemy świata.

Ola Małecka-Milich

Ola zajmuje się marketingiem i mediami społecznościowymi. Lubi to, co robi, a co ważniejsze – lubi ludzi, z którymi pracuje.

Kiedy nie pisze postów na Facebooku czy Instagramie, można ją spotkać na spacerach z psami.

Ostatnio zapałała miłością do wszelkiego typu roślin doniczkowych (ale te bez doniczki też uwielbia). Dlatego prawie każde wyjście z domu kończy się powrotem z nową sadzonką pod pachą. Wieść niesie, że pomału zaczyna brakować jej miejsca na parapetach, ale sama Ola nie potwierdza tych informacji.

Uwielbia się śmiać i spać, czasami łączy te czynności. :)

Patrycja Sikora

Patrycja jest od zdań pojedynczych i złożonych, średników oraz cudzysłowów. Copywriterka z korektorską zajawką. Jej crush: Mirosław Bańko. Jej drugi crush: Ryszard Koziołek. Niedoszła dyplomatka. Ma cień jak zejście ze Śnieżki, ze światem walczy granatem z Lidla lub wierszem.

Poetry Attack - reprezentuje środowisko literackie. Autorka książki poetyckiej „instrukcja dla ludzi nie stąd”. Publikowała m.in. w „Czasie Kultury”, „Dwutygodniku” czy „Małym Formacie”.

Po godzinach: joga nidra, sufizm, Iwaszkiewicz, festiwale literackie, slamy, ezan, Marina Abramović, Bliski Wschód, psy i koty, vegan power, polityczno-literacki aktywizm, hantle, rower Jurek, Rebecca Solnit, gastrofaza, ambient, „ja mówię: Magda, wy krzyczycie: Gessler”, las, techno, Bałtyk i Sudety.

Miłosz Bednarzak

Domorosły naukowiec, myśliciel, kognitywista, filantrop, prosty człowiek.

W życiu próbował już prawie wszystkiego, postanowił więc zająć się tworzeniem tego, co będzie w stanie zrobić prawie wszystko, sztucznej inteligencji. Pochodzi z dalekiego wschodu – Lubelszczyzny, gdzie zgłębiał tajniki sztuki zwanej Data Science.

Nauki te przywiózł ze sobą do firmy bethink, gdzie powziął sobie za ucznia IWANa (Inteligentnego Wirtualnego Asystenta Nauki), na którym spoczywać będzie wielka odpowiedzialność - skuteczna pomoc kursantom w osiąganiu doskonałych wyników edukacyjnych.

Kuba Karmiński

Jako programista w bethink spełnia się zarówno w swojej pasji do technologii, jak i osobistej misji pozostawiania świata w kondycji lepszej niż ta, w jakiej go zastał.

Marzy, że z czasem posiądzie multidyscyplinarną wiedzę i zostanie szalonym naukowcem-wynalazcą.

Kiedy nie pracuje, gra na gitarze. Kiedy nie pracuje i nie gra na gitarze - śpi.

Niektórzy twierdzą, że wie co robi oraz że ugodzony palcem w odpowiednią część ciała zareaguje odśpiewując hymn ZSRR.

Bogna Knychała

W Bethink pracuje nad rozwojem platformy. Swoje pierwsze kroki na drodze zawodowej stawiała na basenie jako ratowniczka i instruktorka pływania. Spośród miliona pomysłów na siebie, poczynając od produkcji filmowej, a kończąc na medycynie, wybrała programowanie.

Prawie znalazła się na AWF-ie, ale niestety nie umie zrobić fikołka do tyłu i panicznie boi się stania na rękach. W obliczu powyższych lęków zdecydowała się na bezpieczniejszą, acz równie emocjonującą pracę umysłową przy komputerze.

W wolnych chwilach lubi sobie pobrzdąkać na ukulele, uderzyć raz czy dwa w perkusję lub pomachać łapkami w basenie.

Damian Jóźwiak

Szczęśliwy maż i ojciec dwójki dzieci. W Bethink zajmuje się rozwojem platformy od strony technicznej. Chyba od zawsze wiedział, że chce być blisko branży informatycznej. Programowaniem zainteresował się trochę przypadkowo – stworzył hobbystycznie kilka prostych stronek w HTML-u, a szybko pojawiły się osoby potrzebujące jego pomocy. Praca dorywcza szybko zamieniła się w pasję.

Wolny czas spędza z rodziną. Gdy akurat tego nie robi, bawi się w tematach Automatyki Domowej i Arduino. Zainteresowanie tą tematyką powstało w odpowiedzi na wrodzone lenistwo i chęć ułatwiania sobie życia.

Z życiowych wpadek: początkowo nie dostał się na studia na kierunku Informatyka, więc skończył też Matematykę.

Igor Rogatty

Igor swoją przygodę ze światem technologii rozpoczął w wieku 10 lat od stworzenia strony WWW w Pajączku. Obecnie, jako doświadczony deweloper, lubi podejmować wyzwania i rozwiązywać problemy. Automatyzacja i optymalizacja procesów to cel, który realizuje pracując nad projektami. Igor niedawno został tatą i każdą wolną chwilę spędza ze swoją rodziną.

Możecie go kojarzyć z polskiej sceny muzycznej. W młodości lubił sobie porapować w studiu, w parkach i na koncertach, ale już mu przeszło. W wolnych chwilach Igor szaleje ze znajomymi na gokartach - do tej pory nikt go jeszcze nie prześcignął. Natomiast zimą oddaje się śnieżnemu szaleństwu i jeździe na snowboardzie.

Maciej Brencz

Poznaniak. Pasjonat lokalnych historii, Dalekiej Północy i fotografii. W Bethinku stara się naprawić to, co zepsute i zrozumieć to, co działa.
Swój pierwszy program napisał na komputerze Commodore 64, gdy miał 11 lat. Poczciwy ośmiobitowiec wybierał liczbę, którą odgadnąć musiał początkujący programista.

Po uszy zakochany w wulkanicznym archipelagu Wysp Owczych, rzuconym gdzieś na środek północnych mórz. Świeżo upieczony, szczęśliwy autor poświęconej Wyspom książki. Po farersku potrafi policzyć od jednego do dziesięciu. I wstecz. Po większym kęsie stokfisza zaśpiewa nawet farerską pieśń w oryginale.

Chcesz dobrze zdać egzamin?

Nasze kursy do LEK-u i LDEK-u to sprawdzony sposób na lepszy wynik!📈

Starannie wyselekcjonowane materiały, gotowy plan pracy, systematyzacja wiedzy – z nami możesz skupić się na tym, co najważniejsze – swojej nauce! 🎓