Z czego wynikają zmiany?

Startując z projektem „Więcej niż LEK”, zakładaliśmy, że kurs będzie odbywał się w edycjach. To założenie bardzo szybko okazało się nieskuteczne. Każdy z kursantów ma zbyt różne potrzeby. E-learning daje natomiast niesamowite możliwości personalizowania nauki, więc nieskorzystanie z tej możliwości byłoby nierozsądne.

Dotychczas kurs funkcjonował zatem w, nazwijmy to, „hybrydowym” trybie, gdzie sprzedażowo funkcjonowały edycje kursu, ale edukacyjnie – każdy uczył się zgodnie z własnym planem. Spora część z Was korzystała z kursu kilka razy – najpierw w trakcie studiów, potem przygotowując się do egzaminu końcowego, a następnie przedłużając dostęp w ramach praktyki lekarskiej.

To z kolei zaczęło rodzić problemy przy działaniu większości funkcji. Aby rozpocząć kurs od początku, trzeba było resetować swoje postępy, które nigdzie się nie zapisywały. Trudno było określić, czy ktoś spełnia warunki uzyskania Gwarancji Satysfakcji, czy nie. Problematyczne było generowanie certyfikatów. No i przede wszystkim – trudno było stwierdzić, kto uczy się do egzaminu, a kto nie.

Dlatego przez ostatnie 2 miesiące intensywnie pracowaliśmy nad zmianami w organizowaniu swojej nauki. Od 31 marca zaczną funkcjonować 2 tryby korzystania z kursu – Podejście do kursu oraz Swobodny dostęp.

Czym są Podejście do kursu i Swobodny dostęp?

Przede wszystkim – obydwa tryby dają dostęp do tych samych materiałów edukacyjnych. Wszystkie lekcje, pytania zamknięte, otwarte, komentarze i cała treść są dostępne niezależnie od wyboru.

Tryb Podejście do kursu przewidziany jest do nauki do egzaminu końcowego LEK/LDEK. Pozwala wybrać konkretny egzamin jako cel edukacyjny, daje możliwość uzyskania certyfikatu ukończenia kursu, punktów edukacyjnych oraz korzystania z pomocy IWANA (Inteligentnego Wirtualnego Asystenta Nauki). Innymi słowy, pomaga skorzystać z naszej metodyki nauczania. Podejście kończy się i podsumowuje automatycznie w dniu egzaminu.

Swobodny dostęp to tak naprawdę po prostu stan „braku aktywnego podejścia”. Kurs zamienia się wtedy bardziej w podręcznik, którego można używać wedle własnego pomysłu. W naszym założeniu ma on służyć przede wszystkim osobom, które uczą się z kursu jeszcze na studiach lub w trakcie codziennej praktyki lekarskiej. Dostępne są wszystkie treści, plan pracy, pasek postępu oraz statystyki, ale nie obowiązuje wtedy Gwarancja Satysfakcji, nie można uzyskać certyfikatu ukończenia kursu, a IWAN nie pomaga nam aktywnie w nauce.

Nauka do egzaminu końcowego też jest oczywiście możliwa w trybie „Swobodny dostęp”, ale ze względu na zgodność z naszą metodyką, do nauki do LEK/LDEK zalecamy zdecydowanie tryb „Podejście do kursu”.

Co wydarzyło się 31 marca 2020 r.?

31 marca uruchomiliśmy podejścia na platformie. Aktualne postępy wszystkich kursantów nie zostały zresetowane i mogli dalej kontynuować naukę.

Dla każdego z aktywnych kursantów została wykonana jedna z następujących procedur:

  • Osobom, których plan lekcji kończył się przed 22 lutego 2020 r., dotychczasowa aktywność została zamieniona w zakończone podejście, a wybrany dla nich został tryb Swobody dostęp.
  • Osobom, których plan lekcji kończył się po 22 lutego 2020 r., dotychczasowa aktywność została zamieniona w aktywne (trwające) podejście. Podczas pierwszej wizyty na platformie mogą wybrać, czy uczą się do egzaminu we wrześniu 2020 r., czy do innego.

Każdy będzie może teraz na standardowych zasadach zmienić wybrany tryb, zgodnie z własnym uznaniem.

W razie problemów prosimy o kontakt na info@wiecejnizlek.pl.

Pytania i odpowiedzi

Czy mogę najpierw wybrać Swobodny Dostęp, uczyć się do egzaminów na studiach, a potem zacząć Podejście do kursu i przygotowywać się do LEK/LDEK?

Tak, jak najbardziej! Między innymi w tym celu stworzyliśmy te tryby. 🙂 Pamiętaj tylko, że rozpoczęcie nowego podejścia będzie wiązało się z rozpoczęciem kursu od nowa – łącznie z naliczaniem od nowa czasu aktywności, realizacji lekcji i bazy pytań. Swoje postępy i spełnianie warunków ukończenia kursu będzie można monitorować w zakładce KONTO > Podejścia do kursu.

Czy wybrany tryb wpływa na czas mojego dostępu do kursu?

Nie, czas dostępu do kursu wynika tylko i wyłącznie z faktu zakupu dostępu. Na ten moment dostęp można wciąż wykupić w dwóch edycjach – letniej (od kwietnia do 10 listopada) lub zimowej (od września do 10 kwietnia). W trakcie dostępu można dowolnie zmieniać tryb korzystania z kursu.

Jak działa przełączanie się między trybami?

Będąc w trybie „Swobodny dostęp”, można w dowolnym momencie rozpocząć podejście do kursu. Rozpoczęcie nowego podejścia jest równoznaczne z rozpoczęciem nauki od nowa – czas aktywności oraz status wszystkich lekcji i pytań są w ramach podejścia liczone od zera.

Podejście do kursu można przerwać, ale nie można już tej decyzji cofnąć – raz przerwane podejście pozostaje zamknięte, a wszystkie statystyki podsumowane i zarchiwizowane. Przerwanie podejścia wiąże się też z rezygnacją z certyfikatu ukończenia kursu oraz gwarancji satysfakcji.

Po przerwaniu lub zakończeniu podejścia możesz w dowolnym momencie, nawet od razu, rozpocząć nowe podejście.

Łączna liczba Twoich podejść jest nieograniczona, ale w danym momencie aktywne może być tylko jedno.

Czy zmiana trybu resetuje mój postęp?

Rozpoczęcie nowego podejścia resetuje Twoje postępy – z założenia podchodzisz do kursu w całości, więc zaczynasz „od zera”.

Przejście w swobodny dostęp nie resetuje Twoich postępów. Po zakończeniu lub przerwaniu podejścia możesz kontynuować naukę. Możesz jednak samodzielnie zresetować postęp, żeby szybko wyczyścić statusy lekcji oraz wszystkie statystyki.

Skąd będę wiedzieć, czy dostanę certyfikat ukończenia i Gwarancję Satysfakcji?

W trakcie podejścia w zakładce KONTO > Podejścia do kursu znajdziesz monitor realizacji kursu oraz monitor gwarancji satysfakcji.

Monitor realizacji kursu to stale aktualizujące się statystyki: czas aktywności, liczba zakończonych lekcji oraz liczba pytań zamkniętych. Gdy osiągniesz 200 h, 100% zakończonych obowiązkowych lekcji oraz 2500 rozwiązanych pytań zamkniętych – pojawi się komunikat, że kurs został przez Ciebie ukończony.

Monitor gwarancji satysfakcji pozwoli Ci na bieżąco sprawdzać, czy warunki gwarancji satysfakcji są już spełnione, dopiero w trakcie realizacji, czy jeszcze przed Tobą.

Dla przypomnienia – aby móc skorzystać z Gwarancji Satysfakcji, należy:

  • Rozwiązać „Wstępny LEK/LDEK” przed rozpoczęciem pierwszej lekcji (rozpoczęcie = wybranie dla lekcji statusu „W trakcie”),
  • Ukończyć kurs w trakcie podejścia (200 h aktywności, 100% zakończonych lekcji, 2500 rozwiązanych pytań zamkniętych),
  • Rozwiązać „Końcowy LEK/LDEK” najpóźniej 1 dzień przed właściwym egzaminem.

Jeśli spełnisz wszystkie warunki ukończenia kursu, to certyfikat ukończenia kursu pojawi się zaraz po zakończeniu podejścia, czyli w dniu egzaminu.

W tym samym momencie, jeżeli warunki zostały spełnione, pojawi się też przycisk umożliwiający ubieganie się o Gwarancję Satysfakcji, który będzie aktywny przez 14 dni od daty egzaminu.

Czy moje historyczne certyfikaty uczestnictwa i ukończenia kursu (wystawione w 2019 roku lub wcześniej) będą jeszcze dostępne?

Niestety, nie byliśmy w stanie odtworzyć w 100% historii nauki wszystkich kursantów. Nie znaczy to jednak, że nie będzie możliwości uzyskania certyfikatu sprzed 2020 roku. 🙂 Będziemy po prostu wystawiać je ręcznie. Wystarczy, że napiszesz do nas na info@wiecejnizlek.pl.