Misja "Więcej niż LEK"

Ekipa "Więcej niż LEK"

lek. Dariusz Ireneusz Chrapek

lek. Dariusz Ireneusz Chrapek

Współzałożyciel firmy bethink, której celem jest pomoc w uwalnianiu się od sztywnych koncepcji narzuconych w trakcie tradycyjnego biegu edukacji. Współtwórca projektu edukacyjnego dla lekarzy - "Więcej niż LEK" przygotowującego do Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Twórca materiałów edukacyjnych i innowacyjnych metodologii nauczania w medycynie. Trener metod efektywnej nauki i wykorzystania map myśli.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku lekarskim. Aktualnie student Uniwersytetu SWPS na kierunku pedagogicznym.

Hobbystycznie żywo zainteresowany psychologią poznawczą, naukami kognitywistycznymi, grami planszowymi oraz filozofią wschodu. Autor bloga z pogranicza edukacji, komunikacji i medycyny.

Adam Karmiński

Adam Karmiński

Człowiek, któremu pasuje wiele kapeluszy. Zmienia je zatem często i w "Więcej niż LEK" pełni rolę od kadrowego i finansisty, przez programistę i designera, po copywritera i oratora-amatora. Lubuje się w używaniu narzędzi lingwistycznych w celach czasem sobie tylko znanych, nierzadko humorystycznych.

Długo szukał wyzwania wartego pełnego poświęcenia. Znalazł je tam, gdzie łączą się edukacja i medycyna. Bez wahań porzucił korporacyjną ścieżkę kariery, aby wspólnie z Dariuszem Chrapkiem uruchomić bethink i "Więcej niż LEK".

Chce czynić ludzi wolnymi, pomagać im przełamywać opory przed spełnianiem, często nieuświadomionych, marzeń.

Joanna Januszewska

Joanna Januszewska

Dba o wizualny aspekt kursu i firmy. Projektując troszczy się o odbiorców i wygodę korzystania z materiałów. Twórca strategii identyfikacji wizualnej firmy bethink oraz kursu “Więcej niż LEK”. Główny projektant “Albumu map myśli”.

Wierzy, że dobry design może zmienić świat. Postanowiła zawiesiła własną działalność projektową i razem z zespołem Więcej niż LEK tworzy nowy wymiar edukacji, wykorzystując umiejętności z zakresu projektowania doświadczeń, ilustracji i szeroko pojętej sympatyczności.

Grafik warsztatowy, architekt krajobrazu, społecznik. Obecnie student Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Poza pracą projektanta zajmuje się drukiem artystycznym.

W wolnych chwilach kręci bekę z każdym i ze wszystkiego.

Bogna Brzezińska

lek. Bogna Brzezińska

Zajmuje się tworzeniem prezentacji. Propozycję pracy w Bethink początkowo traktowała jako możliwość zarobienia na wyjazd do Chin. Na tyle jej się spodobało, że niedługo minie rok, od kiedy dołączyła do zespołu.

W dzieciństwie baletnica, dziś początkujący lekarz. Po drodze kontroler jakości Audi. Problem stygmatyzacji pacjentów z chorobami skóry zainteresował ją dermatologią, a pasja do kobiecego piękna zaprowadziła do szkoły medycyny estetycznej. Udzielając korepetycji podczas studiów zrozumiała, że dzielenie się wiedzą daje jeszcze więcej frajdy niż jej zdobywanie. Wtedy podjęła decyzję,żeby zająć się również edukacją.

Jej śmiech słychać zanim pojawi się w polu widzenia. W wolnym czasie zawija się w koc, ogląda smutne filmy lub spotyka swoich ulubionych ludzi. Nierzadko wszystko jednocześnie. Miłośniczka niskobudżetowych podróży. Od wizyty w Japonii marzy, aby na rok zamieszkać w Tokio. Kocha wszystko co dziwne i nietypowe. Poza tym stare kamienice i brytyjski humor. Nie lubi niskiej temperatury, wymuszonej sympatyczności i kopytek z cukrem.

Maciej Nowak

lek. Maciej Nowak

W firmie Bethink objął stanowisko prezydenta medycyny. Tworzy prezentacje, grafiki, schematy, czuwa nad powstaniem rysunków medycznych. Świetnie się przy tym bawi. Uważa, że medycyna to obrazy, a nie litery zapisane w książkach.

Trudne zagadnienia dla niego nie istnieją, a jeżeli napotyka takie na swojej drodze, traktuje je jak puzzle, z których można ułożyć logiczną całość. Czasami musi ułożyć zestaw, który składa się z 200 elementów, a czasami z 3000. Dla niego to tylko kwestia czasu oraz chęci, kiedy te puzzle zostaną ułożone.

Na co dzień w szpitalu pracuje jako rezydent anestezjologii i intensywnej terapii. Jest to jego ogromna pasja i siła napędowa to ciągłego kształcenia. Dąży to zgłębienia najmniejszych szczegółów wiedzy medycznej, aby w sytuacji krytycznej myśleć poza schematami. Głęboko wierzy, że takie podejście pozwoli dobrać najlepszy sposób postępowania dla potrzebującego pacjenta.

Pasjonat sportu. W przeszłości zawodowy lekkoatleta. Sport nauczył go w życiu bardzo wiele. Uważa, że nauka jest tak jak trening. Jeżeli pracuje się wytrwale, systematycznie i dostatecznie długo można osiągnąć mistrzostwo, co daje radość i satysfakcję.

W przerwach w biurze Bethink, uwielbia robić konsolidacyjne drzemki, trzaskać pompki, a także ćwiczyć brzuch kręcąc bekę z resztą zespołu.

Bogna Knychała

Bogna Knychała

W Bethink pracuje nad rozwojem platformy. Swoje pierwsze kroki na drodze zawodowej stawiała na basenie jako ratowniczka i instruktorka pływania. Spośród miliona pomysłów na siebie, poczynając od produkcji filmowej a kończąc na medycynie, wybrała programowanie. Prawie znalazła się na AWFie ale niestety nie umie zrobić fikołka do tyłu i panicznie boi się stania na rękach. W obliczu powyższych lęków zdecydowała się na bezpieczniejszą acz równie emocjonującą pracę umysłową przy komputerze.

W wolnych chwilach lubi sobie pobrzdąkać na ukulele, uderzyć raz czy dwa w perkusję lub pomachać łapkami w basenie.

Dawid Kaczmarek

lek. Dawid Kaczmarek

Zespołowy indywidualista, próbujący okiełznać dział medyków, którzy -jak to wolny zawód, sami sobie szefami. Poza biurem uprawia medycynę w naszych pięknych Polskich realiach medycznych, gdzie wiedza książkowa musi zostać zweryfikowana w dość szybkim tempie poprzez magiczną ilość pacjentów / 1h do obrobienia=). W chwilach wolnych grzebie w przydomowym warsztacie po łokcie w smarach i olejach, naprawiając i psując różne, dziwne samochody minionej epoki.

Pasją związany z informatyzacją świata, gadżetami i gadżecikami elektronicznymi. W “Bethink” znalazł to co lubi, świetną ekipę oraz cyfryzację analogowego świata medycznego, bo “Bethink” to coś więcej, poza prezentacjami, zobaczycie zwłaszcza w kolejnych naszych projektach!

Joanna Sadowska

lek. Joanna Sadowska

Zaczęła współpracę z Bethink w czerwcu 2017, zaraz po powrocie z Nepalu i napisaniu ostatniego egzaminu. Zajmuje się redagowaniem prezentacji, a teraz zaczyna również prace nad tworzeniem medycznych mnemonek.

Lubi ludzi i lubi robić rzeczy. Rozpoczęło się od 2 lat fizjoterapii, gdzie zaczęła poznawać możliwości terapii manualnej, potem medycyna, a w tak zwanym międzyczasie 6 lat pracy w Stowarzyszeniu jako hipoterapeuta i trener paraujeżdżenia. Teraz na stażu podsumowuje swoje poczynania, żeby móc potem pomagać ludziom w możliwie najbardziej sensowny sposób.

Poprzeczkę stawia sobie wysoko, czasem do niej nie doskakuje, ale przynajmniej zazwyczaj dobrze się przy tym bawi. Często się uśmiecha i mało śpi (chyba, że na wykładach). Czas jest dla niej bardzo cenny, dlatego lubi go spędzać na rzeczach, które mają znaczenie i z ludźmi, których kocha.

Przemek Ferkaluk

Przemek Ferkaluk

Jeżycjanin. Programista z zamiłowania. Najświeższy nabytek ekipy programistycznej bethink. Długo tułał się po świecie w poszukiwaniu angażującego projektu. O dziwno, ów był bliżej niż mogłoby się wydawać - na Jeżycach!

W wolnych chwilach spełnia marzenia o zostaniu “człowiekiem orkiestrą” i wyraża się kreatywnie tworząc kolaże. Kiedy czasu jest więcej lub pogoda jest wystarczająco przychylna, sam zamienia się w kolarza albo rzuca plażowym krążkiem z przyjaciółmi.

Ponadprzeciętny wielbiciel dobrego jedzenia. Przy niedzieli piecze ciasto drożdżowe z przepisu Szanownej Babci. Marzy o tym, żeby wszyscy jedli dobrze i zdrowo - to powinno rozwiązać wszystkie problemy świata.

Wojciech Zaremba

lek. Wojciech Zaremba

Jednoosobowy krakowski oddział zamiejscowy projektu „Więcej niż LEK”. Amator fotografii, amator lotnictwa, profesjonalny wuzetkowicz. Jeśli ma wybierać między byciem nerdem a byciem lekarzem, woli nie wybierać wcale. No...ewentualnie wybrać i to, i to.

Nie śpi, bo odpowiada na pytania uczestników kursu, a w wolnych chwilach opiekuje się bazą pytań i pomaga jej się rozwijać. W jeszcze wolniejszych chwilach namiętnie uprawia spacery po Krakowie. Płuca jeszcze mu nie wysiadły ;)

Sebastian Krupiński

Sebastian Krupiński

Jednoosobowa filia Zachodniopomorska - zajmuje się ilustrowaniem psychodelicznych wizji Dariusza do albumu map myśli.

Absolwent Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (mgr sztuki, spec. Komunikacja Wizualna). Grafik, projektant, malarz, ilustrator, nerd, amator muzykowania, wycieczek rowerowych, wspinaczki skałkowej i wszelkiej maści przejawów działalności artystycznych. W bethink znalazł się wyłącznie dzięki jawnej koligacji rodzinnej i tajnym konszachtom.

Ola Małecka-Milich

Ola Małecka-Milich

W Bethink głównie toczy bekę, a w przerwach zajmuje się komunikacją i mediami społecznościowymi. Lubi to, co robi, a co ważniejsze - lubi ludzi, z którymi pracuje.

Kiedy nie pisze postów na Facebooku czy Instagramie albo nie odpisuje na Wasze wiadomości; można ją spotkać na spacerach z psami, na punkcie których ma absolutnego świra. (Widać to także po jej koncie na Instagramie @dwa_psy)

W warunkach miejskich, przesiaduje w ulubionej kawiarni, gdzie ładuje baterie kofeinowym naparem i prowadzi długie dyskusje ze stałymi bywalcami i przypadkowymi gośćmi. Gdybyście byli kiedyś w Poznaniu i mieli ochotę na kawę, jest spore prawdopodobieństwo, że spotkacie ją właśnie na Mickiewicza.

Marcin Czekała

lek. Marcin Czekała

Balansując między werbalnym onanizmem, a pozorną skromnością decyduje wejść w nomenklaturę piekarniczą. Prawie co, “świeżo upieczony lekarz”, aktualnie w fazie dopiekania. Gdyby miał określić się rodzajem pieczywa - chciałby być bardziej żytnim na zakwasie, niż maślaną bułeczką. Postanowił sobie że jedyną kopertę jaką przyjmie, to tę z serowym nadzieniem.

W Bethinku pracuje ze słowem, formą i obrazem jak z dobrym drożdżowym ciastem. Najpierw namnaża pomysły, potem je wyrabia, następnie zostawia wszystko w głowie do wygarowania, gdzie mogą spokojnie fermentować. Ma nadzieję że efekt końcowy smakuje bardziej jak tłusty racuch, niż czerstwa kajzerka.

W życiu, jak w cieście, ceni elastyczność, ale najbardziej pożąda rumianych i chrupkich brzegów. Kąsa tak żeby zawsze trafić na nadzienie, ale piętki zawsze oddaje najbliższym. W wolnym czasie objada się Jazzgodziankami, które zdarza mu się wypiec z pozostałymi piekarzami. Lubi zapach świeżego pieczywa i rozwiązania proste jak francuska bagietka.

Radosław Żubka

lek. Radosław Żubka

Główkując nad rozwiązaniem problemu zapomina o planach czy obowiązkach. Typ człowieka, który jak się za coś zabierze, to nie potrafi odpuścić (no chyba, że chodzi o sprzątanie w kuchni - przyp. kob.). Wierząc, że droga do poprawy torowana jest edukacją, wstąpił w szeregi zespołu Bethink i Więcej Niż Lek. Przygodę tę zaczął absorbującą funkcją moderatora, szukając prostych i zrozumiałych odpowiedzi na nierzadko wyszukane pytania kursantów.

Muzyka jest jedną z ważniejszych rzeczy. Poruszając się w świecie melodii i rytmu, spełnia się pracując nad nowym projektem dźwiękowym i chciałby, aby był dobry niczym słuchowisko - Saga o wiedźminie.

Hobbystycznie zajmuje się denerwowaniem ludzi - zazwyczaj nieświadomym tupaniem i stukaniem w otaczające przedmioty. W tak zwanym “międzyczasie” paraduje w piżamie trenując brazylijską sztukę walki oraz obmyśla chytry plan na połączenie zawodu lekarza ze zwiedzaniem świata i lotem w kosmos.